xbox-ve-pc-birlesiyor-mu-microsoft-sil-bastan-yapacak-qRl3A4Qh.jpg

Xbox ve PC birleşiyor mu? Microsoft sil baştan yapacak

Microsoft bir müddettir Xbox ve PC arasındaki etkileşimi artırıyor. Game Pass üzere uygulamalar ile iki hizmetindeki oyuncu tecrübesini birleştirmeyi hedefliyor. Xbox CEO’su, konsolun geleceğine yönelik değerli açıklamalarda bulundu.

Xbox ve PC oyunculuğu nereye gidiyor?

Xbox CEO’su Phil Spencer’ın son yorumları, Microsoft’un oyun ekosisteminde yeni bir sayfa açmak istediğini gösteriyor. Xbox platformuna özel konsol ekosistemi ile Windows PC oyunculuğunu birleştirmek için planlar hazırlandı.

Phil Spencer verdiği son röportajda, şirketin Xbox platformunu Epic Games Store ve Itch.io üzere rakip dijital mağazalara açmayı planladığını söyledi. Bu atılımla birlikte Microsoft, konsol ve PC ortasındaki mahzurları yıkmayı hedefliyor.

Kaynaklara nazaran bunun mümkün olabilmesi için Microsoft’un yatırımlarını artırması gerekiyor. Örneğin, Xbox donanım ve yazılımının PC oyunlarını çalıştırabilecek hale gelmesi mecburî olacak. Şirketin ayrıyeten Xbox ve Windows ortasında oyunların taşınmasını kolaylaştıran GameCore gibi araçlara ehemmiyet vermesi bekleniyor.

Microsoft’un ayrıyeten eski kuşaklara yönelik geriye dönük uyumluluk üzerinde çalıştığı da belirtildi. Bu kapsamda yeni bir grup oluşturmayı planlayan şirket, tek taraflı bir konsol güncellemesi yerine açık bir platformu benimseyecek.

Ayrıca Microsoft’un Steam Deck rakibi el konsoluyla bu alandaki rekabeti artırması bekleniyor. Şirketin, Xbox ve Windows’un özelliklerini ARM tabanlı taşınabilir bir aygıta aktarmak istediği belirtildi.

Peki siz bu bahis hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.