vivo-v30-lite-turkiyede-satisa-cikiyor-EccSCE1B.jpg

vivo V30 Lite, Türkiye’de satışa çıkıyor

vivo, yakın vakitte satışa sunduğu V30 5G’nin akabinde, 80W süratli şarj özelliği ile öne çıkan serinin yeni üyesi vivo V30 Lite’ı Türkiye’de satışa hazırlanıyor.

vivo, gerçekleştirdiği tüketici araştırma sonuçlarına nazaran kullanıcıların yüzde 73’ünün pilinin daha süratli dolmasını istediğini belirtiyor. Bu sonuçlardan yola çıkan vivo, kullanıcılara segmentinde en süratli şarja sahip telefonlardan birini sunmak hedefiyle V30 Lite’ı tasarladığını söylüyor.

vivo, 80W Süratli Şarj teknolojisi ile telefonun yaklaşık 30 dakikada yüzde 80’e kadar şarj edilebildiğini sav ediyor. Akıllı Şarj Motoru 2.0 özelliğinin ise şarj sürecini optimize ederek pilin çok ısınmasını ve aşınmasını önlediğini belirtiyor. Ayrıyeten Gece Şarj Koruması ile telefonun şarjının yüzde 80’e ulaştığında otomatik olarak şarjın kesilmesi öne çıkan özelliklerinden. Şirket, bu sayede pilin çok şarj olmasının önüne geçilerek pil ömrünün uzatıldığını belirtiyor.

Bununla birlikte vivo, V30 Serisi için lansmana sunduğu garanti hizmetini V30 Lite’da da vermeye devam edecek. Şirket, Türkiye’de pil sıhhati takip işlevine sahip birinci Android akıllı telefonlar biri olan V30 Serisi için 4 yıl boyunca geçerli, pil sıhhati yüzde 80’in altına düşerse fiyatsız değişim garantisi sunuyor.

Bunların yanı sıra aygıtta 120 Hz suratında Ultra Vision AMOLED ekran bulunuyor. Ekran parlaklığı ise 1200 nit olan belirlenmiş durumda ve HBM Parlaklık Modu sayesinde güneş ışığı altında görünürlüğün artırılması hedefleniyor. Ayrıyeten vivo, daha yeterli bir görüntüleme tecrübesi sunmak maksadıyla akıllı telefonun yüzde 91,90 ekan-gövde oranına sahip olduğunu belirtiyor.

Comments are closed.