ubisoft-bu-oyunu-kutuphanelerden-siliyor-gecNiAxQ.jpg

Ubisoft, bu oyunu kütüphanelerden siliyor!

Ubisoft, birinci olarak 2010 yılında piyasaya sürdüğü The Crew’in resmen iptal edildiğini duyurdu. Şirket, oyunun sunucularını kapatmanın yanı sıra, kimi kullanıcıların kütüphanelerinden de kaldırmaya başladı. Bu durum ise oyunculardan büyük reaksiyon çekti.

The Crew takviyesi sonlandı, kütüphanelerden kaldırıldı

Ubisoft bir mühlet evvel yaptığı açıklamada The Crew için 1 Nisan’da takviyesini sonlandıracağını açıkladı. Birkaç haftadır da oyunun sunucularının kapatıldığı ve online tecrübenin iptal edildiği belirtildi. Lakin şirket, oyuncuların bu süreçten sonra üretime erişip erişemeyeceği hakkında bilgi vermemişti.

1 Nisan’dan sonra Ubisoft Connect’e giriş yapan oyuncular, lisansların iptal edildiğini fark etti. Bu da oyunun kütüphaneden kaldırıldığı manasına geliyor. Bu durum aslında oyunu yıllar evvel dijital olarak satın alan ve istediği vakit oynayabileceğini düşünen kullanıcılar için sürpriz oldu.

Ubisoft üzere stüdyolar, hizmet kuralları kapsamında istedikleri vakit bir oyundan erişimi kaldırma hakkına sahip. Bu da oyuncuların dijital olarak satın aldıkları oyunlara gerçek manada sahip olmadıklarını gösteriyor.

The Crew’in ayrıyeten online odaklı bir oyun olduğunu hatırlatmak gerekiyor. Lakin kullanıcılar, oyun için özel sunucular kurmayı planlıyordu. Lisansların iptal edildiğini düşünürsek, bu planlar suya düşmüş üzere görünüyor.

Ubisoft, oyunun kapatılma devrinde para iadesi teklif etmişti. Fakat bu muhtemelen oyuna uzun müddettir sahip olan oyuncular için geçerli değildi.

Peki siz bu bahis hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.