futbola-yarasir-bir-oyun-yapacak-goalsden-bir-oynanis-goruntusu-sizdirildi-cHYSM5nX.jpg

“Futbola Yaraşır Bir Oyun” Yapacak GOALS’den Bir Oynanış Görüntüsü Sızdırıldı

Futbol oyunu dediğimizde akla yalnızca FIFA ve PES serileri geliyordu. Electronic Arts’ın ve Konami’nin tartışmalı hamleleriyle  her ne kadar bu isimlere veda etmiş olsak da bu durum, sahnede öne çıkan iki isim olduğu gerçeğini değiştirmiyor. EA Sports FC 24 de PES üzerinde bir üstünlük kurduğundan oyuncular, elle tutulur bir değişim göremedikleri oyuna yüksek fiyat ödemekten şikâyetçi oluyor.

Fakat dediğimiz üzere, ortalıkta öteki alternatif olmayınca FC 24 de futbol tutkunlarının tek seçeneği oluyor. GOALS ise bu durumu değiştirmeye, ve tıpkı futbol üzere amatöründen profesyoneline herkesin eğlenebileceği bir oyunun mümkün olduğunu göstermeyi hedefliyor. Oyunun nasıl olacağı merak edilirken yeni bir oynanış görüntüsü sızdırıldı.

Her geçen gün daha âlâ hâle geliyor.

Sosyal medyada yazı tipi ve renk kullanımıyla insanlara Fortnite’ı anımsatan GOALS, kimi oyuncuların söylediğine nazaran eFootball’dan daha güzel görünüyor. Sızdırılan görüntüde santra vuruşuyla oyunun başladığını ve ayıptır söylemesi, defansın uyuduğunu görüyoruz. Alışılmış oyunun geliştirilmesi ilerledikçe yapay zekâ da gelişecektir.

Bunun haricinde oyuncumuz, ceza alanına giderek golünü atıyor ve görüntü sonlanıyor. Futbol oyunu oynayanlara yabancı gelmeyecek bir arayüz, epey değişken görünen FPS değerleriyle göze çarpıyor. Lakin oyun beklendiği üzere hoş bir çıkış yaparsa, yüksek bütçeli ve hiç bilmeyenler için hayli karışık duran futbol oyunlarına hoş bir arcade alternatif olabilir. Doğal oyun profesyonellere de hitap edeceğinden, oynanış mekaniklerinin daha gerçekçi hâle geleceği de söyleniyor.

Siz bu görüntüden hareket ederek GOALS’ün potansiyelini nasıl görüyorsunuz? Soruyu cevaplamadan evvel oyunun oynanış odaklı, oynaması fiyatsız, çapraz platform dayanaklı, çok oyuncu odaklı ve e-spor karşılaşmalarına yaraşır halde yapılacağını söyleyelim. Bunlar geliştiricinin kendi kelamları.

Comments are closed.