spider-man-serisinin-kac-adet-sattigi-aciklandi-sayi-dudak-ucuklatti-i7jcpcyC.webp

Spider-Man serisinin kaç adet sattığı açıklandı! Sayı dudak uçuklattı

Sony Interactive Entertainment‘ın sahibi olduğu Insomniac Games tarafından geliştirilen Marvel’s Spider-Man serisi, en tanınan oyunlar ortasında yer alıyor. Bilhassa açık dünya sevenlerin ilgisini çeken bu serinin şimdiye kadar kaç adet sattığı açıklandı.

Marvel’s Spider-Man serisinin satış sayısı 50 milyonu geçti!

Marvel’s Spider-Man serisi, 2018’de piyasaya sürülen oyun ile başladı. O yıldan itibaren dünyanın en konuşulan serileri ortasında yer alan Spider-Man, 2024’ün başı itibariyle beş oyundan oluşuyor. Bu oyunlar sırasıyla Spider-Man, Spider-Man: The City That Never Sleeps, Spider-Man: Miles Morales ve Spider-Man 2. Pekala bu seri şimdiye kadar kaç adet adet sattı?

Insomniac Games, resmi X (Twitter) hesabı üzerinden yapılan açıklamayla Marvel’s Spider-Man serisinin toplamda 50 milyondan fazla kopya sattığını açıkladı. Geçen sene piyasaya sürülen Marvel’s Spider-Man 2‘nin ise 10 milyon satış barajını geçtiği belirtildi.

Şu anda sırf PlayStation 5 konsolu üzerinden oynanabilen Marvel’s Spider-Man 2‘nin önümüzdeki yıllarda bilgisayar için de piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu doğrultuda oyunun kopya satış sayısı bir oldukça artacaktır.

Öte yandan seriye Marvel’s Spider-Man Wolverine isimli bir oyun da eklenmesi bekleniyor. Birinci olarak 2021’de duyurulan ve şu anda geliştirilme basamağında olan üretimin önümüzdeki yıl yani 2025’te piyasaya sürüleceği kestirim ediliyor. Geçtiğimiz aylarda Insomniac Games, siber atağa uğramıştı. Bu hücumla birlikte kelam konusu oyundan ekran imajları de ele geçirilmişti.

Spider-Man oyun fiyatları ne kadar?

Türkiye’de de satılan oyunların fiyat listesi şu halde;

Oyun Steam Fiyatı PS Store Fiyatı
Marvel’s Spider-Man Remastered 59,99 dolar (1.850 TL) 466,78 TL
Marvel’s Spider-Man: Miles Morales 49,99 dolar (1.540 TL) 459 TL
Marvel’s Spider-Man 2 Satılmıyor (henüz çıkmadı) 1.999 TL

Peki siz bu husus hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.