roguelike-hastalari-buraya-iste-en-l-oyunlar-yYuJUkA1.webp

Roguelike hastaları buraya! İşte en âlâ oyunlar

Son yıllarda Roguelike oyunların popülaritesi giderek artıyor. Zorluklarıyla sevilen bu oyunlar, oyunculara adeta sınırsız bir keşif dünyası sunuyor. Oyun dünyasında kendine has bir pozisyon edinen Roguelike imaller, her seferinde sınama özelliğine sahip. Biz de bu içeriğimizde en güzel Roguelike oyunları sıraladık.

En düzgün Roguelike oyunlar

Risk of Rain 2

Hopoo Games tarafından geliştirilen ve Gearbox Publishing tarafından 2019’da yayınlanan Risk of Rain 2, en düzgün Roguelike oyunlar listemizin birinci sırasında yer alıyor. Birinci oyunun devamı niteliğindeki bu üretim, oyuncuları yabancı tehlikeli bir gezegene götürüyor.

Slay the Spire

2019’da çıkış yapan Slay the Spire, Mega Crit tarafından geliştirilip Humble Bundle tarafından yayınlandı. Oyuncuların büyük çoğunluğundan olumlu geri dönüşler alan üretim, kart destesi oluşturma ve stratejik savaş mekaniklerini birleştiriyor.

The Binding of Isaac

The Binding of Isaac, Edmund McMillen ve Florian Himsl tarafından yaratılan bağımsız bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Roguelike ve top-down shooter cinslerinin özelliklerini harmanlayarak eşsiz bir oyun tecrübesi sunuyor. Kelam konusu üretim, Isaac isimli küçük bir çocuğun kendisini takip eden karanlık güçlerden kaçışını ve hayatta kalma çabasını husus alıyor.

Dead Cells

En âlâ Roguelike oyunlar içeriğimizde Dead Cells de bulunuyor. Motion Twin ve Evil Empire tarafından geliştirilen bu oyun, bir laboratuvar kazası sonucunda ölümsüzlüğe uyanan ve başını kaybetmiş bir savaşçı olan “Kafasız”ın öyküsünü anlatıyor.

Spelunky 2

2020’de piyasaya sürülen Spelunky 2, ölümcül tuzaklar ve gizemlerle dolu dinamik mağaraların yer aldığı bir macera oyunu. Oyunculardan tam not alan bu imali arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğinizi de belirtelim.

En âlâ Roguelike oyunlar içeriğimizin devamı için ikinci sayfaya geçiş yapabilirsiniz.

Comments are closed.