bir-oyuncu-dayanagi-sona-erdigi-icin-oynanamaz-h-le-gelen-oyunu-9-yil-sonra-iade-EzYnc6g1.jpg

Bir Oyuncu, Dayanağı Sona Erdiği İçin Oynanamaz Hâle Gelen Oyunu ‘9 Yıl Sonra’ İade Etti

Günümüzde çok sayıda oyunun sorunlu çıkmasından dolayı oyuncular, ön sipariş vermeye korkar hâle geldi. Hatta bu kitle yalnızca oyunun çıkışını bekleyenler. Bir de oyun çıktıktan sonra satın alıp kusurlar yüzünden beğenmeyen ve iade etmek isteyen oyuncular var. Alışılmış oyun iade etmek için her platformun başka kuralları var.

Bu kaideler ortasında azamî 2 saat oynama, satın alım tarihinin akabinde 14 gün geçmemesi gibileri var. Lakin bir oyuncu, 9 yıl evvel aldığı ve pek de oynamadığı bir oyunun iadesini almayı başardı. İadeyi istemesindeki münasebet de hem hayli haklı hem de oyun yapımcılarının başını ağrıtacak tipten.

Oyunu 2015 yılında satın almıştı.

  • Görseller Çeviri yoluyla Arapça’dan Türkçe’ye çevrildi.

Reddit’te durumu paylaşan axgx2080 isimli kullanıcı, 2015’te The Crew oyununu satın almış ve o vakitten bu vakte pek de oynamamış. 31 Mart 2024’te PlayStation dayanağına ulaşan kullanıcı, oyunun dayanağı kesildiği için artık oynanmadığını, bu sebeple de iade istediğini belirtmiş.

Ve epey şaşırtan biçimde PlayStation, bu talebi onaylayarak kullanıcının hesabına 94,99 doları geri yatırmış. Bunun akabinde öbür kullanıcılar da bu usul atılımların oyun stüdyolarının ani dayanak kesme üzere aksiyonlarının önüne geçeceğini düşündü. Ama talebin bir defaya mahsus olarak mı onaylandığı kesin değil. Geçerli bir sebep olarak büyük kitlelerce uygulanabileceği de münasebetiyle şimdi net değil.

Sosyal medyada gelen yorumlar:

Comments are closed.