playstationin-eski-isvereni-ps5-simdiye-kadarki-en-l-konsol-onu-bir-de-oyunculara-soralim-qXqGKTFC.jpg

PlayStation’ın Eski İşvereni: “PS5 Şimdiye Kadarki En Âlâ Konsol” (Onu Bir de Oyunculara Soralım)

PlayStation 5’in hayata geçmesinde kıymetli bir rol oynayan Jim Ryan, “PlayStation Blog” için bir röportaj verdi. Konsol üretildiğinde PlayStation CEO’su olan fakat şimdilerde emekliye ayrılan Ryan, PlayStation 5’in şimdiye kadarki en güzel konsol olduğunu ve en uygun oyun tecrübesini sunduğunu söyledi. 

Bugüne dek 55 milyon adetten fazla sattığı bilinen PlayStation 5, gerçekten üst seviye bir konsol. Lakin şunu da unutmamak gerekiyor ki PlayStation 5 özel oyunu sayısı epey az. Ayrıyeten oyunların imaj kalitesinde de hâlâ önemli sınırlamalar var. PlayStation 5’i övmeye doyamayan Jim Ryan, bununla ilgili bir şey söylemedi.

“Oyunun zirvesindeyiz”

Jim Ryan tarafından yapılan açıklamada, Sony’nin bu konsol ile oyun dünyasının zirvesine yerleştiği ifade edildi. Lakin PlayStation 5 için şimdi sahiden tepe noktada değil. Konsolun birtakım başlıklar altında da en güzel olma yolunda olduğunu söyleyen eski PlayStation işvereni, bu başlıkların ne olduğuna ait bir açıklama yapmadı.

Jim Ryan, PlayStation 5’i övmeye doyamamış olsa da şu bir gerçek ki bu oyun konsolu artık eskimeye başladı. Üstelik bunu diyen biz değiliz. Şahsen Sony, böyle bir düşünce içerisinde. Hatta PlayStation 5 Pro’nun yolda olduğu da biliniyor. Hâl böyleyken PlayStation 5’in “en güzel konsol” ünvanını ne kadar daha sürdürebileceği tartışması merak konusu…

Comments are closed.