paylasimlariniza-begeni-yagdiran-sosyal-medya-uygulamasi-palmsy-jmPKfAQc.jpg

Paylaşımlarınıza beğeni yağdıran “sosyal medya” uygulaması: Palmsy

Palmsy isimli yeni bir “sosyal ağ uygulaması”, toplumsal medyada çok fazla beğeni almak için binlerce takipçiye sahip olmanızı yahut ünlü olmanızı gerektirmiyor. Hatta size istediğiniz tüm beğenileri gönderiyor. Lakin tek sorun, bunların hepsinin uydurma olması.

Ama Palmsy üzerindeki tek geçersiz şey beğeniler değil. Palmsy bir toplumsal medya uygulaması üzere gözüküyor olsa da, aslında temel olarak kendinizle konuştuğunuz düşünülürse, bu tanımlamayı ne kadar hak ettiği tartışılır. Palmsy üzerinde paylaşım yapabiliyor olsanız da, bu paylaşımlar kimseye gitmiyor. Beğeniler için uygulama, telefon listenizden rastgele isimler seçiyor, fakat aslında bu beşerler paylaşımınızı hiç görmüyor bile.

Uygulamanın AppStore açıklaması da “Palmsy kendiniz için küçük paylaşımlar yapmanıza imkan tanıyor. Daha sonra size kişilerinizdeki rastgele arkadaşlarınızdan birtakım anlık bildirimler gönderiyor” diye açıklıyor ve ekliyor: “Bunların hepsi yalnızca cümbüş emelli, hiçbir şey aygıtınızdan ayrılmadığı için gizliliğiniz de inançta kalıyor.”

Uygulama fiyatsız ve şu anda sadece iOS’ta kullanılabilir durumda. Palmsy uzun müddet boyunca kullanacağınız bir uygulama olmayabilir, fakat toplumsal medya gereksinimleriniz için ilaç üzere gelebilir. Şayet bazen kendinizi anlamsız bir şeyler paylaşmak ve bunlar için beğeni almak isteyen bir durumda buluyorsanız, Palmsy tam da aradığınız uygulama olabilir.

Comments are closed.