dunyaca-unlu-markalarin-hafizalara-kazinan-1-nisan-latifeleri-8M5F8BBk.jpg

Dünyaca Ünlü Markaların Hafızalara Kazınan 1 Nisan Latifeleri

Bugün 1 Nisan Latife Günü. Hâl bu türlü olunca beşerler, sevdiklerine çeşitli latifeler yapabiliyorlar. Hatta yalnızca bireyler değil, dünyaca ünlü dev firmalar da 1 Nisan’a özel latifeler yapabiliyorlar. 

Bu içeriğimizde, teknoloji dünyasının 1 Nisan için hazırladığı eğlenceli latifelerden bahsedeceğiz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan eğlenmeye başlayalım.

Teknolojiyle ilgili firmaların 1 Nisan latifeleri:

Elon Musk’ın Tesla’nın iflasını duyurması

Elon Musk, 1 Nisan latifesi olarak tüm dünyayı şok eden bir paylaşım yapmıştı. Milyarder iş insanı, 2018 yılında yaptığı paylaşımda, Tesla’nın her şeye karşın iflas ettiğini söylemişti. Elbette bu türlü bir şey yoktu lakin kimi takipçiler, buna inanmayı tercih etmişlerdi.

Tesla Cybertruck’ın bir türlü çarpamadığı çarpışma testi

Elektrikli araba kesiminin bir numarası olarak görülen Tesla, geçtiğimiz yıl enteresan bir paylaşım yaptı. Bu paylaşımda, Cybertruck’ın çarpışma testi olduğuna dair bir görüntü yer alıyordu. Lakin kelam konusu çarpışma, bir türlü gerçekleşmedi.

Volkswagen’in, ismini “Voltswagen” olarak değiştirmesi

Alman araba devi Volkswagen, 2021 yılında çok farklı bir 1 Nisan latifesi yaptı. Bir basın bülteni yayımlayan şirket, elektrikli arabalara vurgu yapmak hedefiyle ismini değiştireceğini, “Voltswagen” yapacağını söyledi. Bu durum, birinci basamakta pek çok kişinin inandığı bir şeydi fakat gerçek, sonradan ortaya çıktı.

OnePlus Warp Car

Bir elektrikli üstün spor araba olan OnePlus Warp Car, SLS 3D ve ABS 3D baskı kullanılarak üretildi. Bu yalnızca aracınızı dilediğiniz üzere özelleştirmek mümkün oluyor. Alışılmış sahiden bu türlü bir araba olsaydı.

BMW’den eşine az rastlanır kampanya

2015 yılında gazetelere reklam veren BMW, 1 Nisan’a özel bir kampanya başlattığını açıkladı. Bu kampanya kapsamında bu gazeteyi alıp BMW bayisine giden bir şahsa sıfır araba armağan edileceği ifade edildi. Bir kişi hariç herkes, bunun 1 Nisan latifesi olduğuna inandı. Bir kişi ise “bir ihtimal” diyerek BMW bayisine gitti ve sıfır model arabanın sahibi oldu.

Domino’s Pizza, pizza hamurundan yaptığı pizza kutusunu tanıtmıştı

Domino’s Pizza’nın İngiltere ayağı, 1 Nisan 2024’te değişik bir latife yapmıştı. Şirket, büsbütün pizza hamurundan ürettiğini söylediği, fırınlanmış bir pizza kutusu ürettiğini söylemişti. Elbette bu eser gerçek değildi.

Amazon, hayvanların da sipariş verebileceklerini argüman etti

İlginç bir 1 Nisan latifesi da Amazon’dan gelmişti. Şirket, Amazon Alexa’nın hayvan seslerini tanımlayabildiğini ileri sürmüştü. Hazırlanan bir reklam sinemasına nazaran bu özellik, hayvanların da Amazon’dan eser sipariş etmesini sağlayacaktı.

Google Kaşık Klavye

Bir klavyenin ne kadar tuhaf bir biçime sahip olabileceğini düşünüyorsanız Kaşık Gboard aygıtına bir bakmanız gerekiyor. Bu özel aygıt, kaşığın bükülme açısına nazaran bir harf girişi gerçekleştiriyor. Hafif bir bükme A harfine karşılık gelirken, sonuna kadar bükmek Z harfine karşılık geliyor.

Burger King’in diş macunu

1 Nisan’ı ziyadesiyle ciddiye alan Burger King, diş macunu ürettiğini açıklamıştı.

Ola Seyyar Tuvalet

Sürekli olarak hareket halinde olan beşerler için tuvalet konusunun büyük bir sorun olduğunu inkar edemeyiz. Ola Seyyar Tuvalet, tıpkı Uber üzere seyyar tuvaleti ayağınıza çağırmanızı sağlıyor. Ola Seyyar Tuvalet bir hayal eseri olsa da Ola,  Gramalaya isimli bir kuruluş ile orta çalışarak kırsal alanlardaki pak su muhtaçlığını karşılamak ismine Ola uygulaması üzerinden bağış topluyor.

Ekran Temizleyici

Akıllı telefonlar günlük hayatımızın ayrılmaz bir modülü. Akıllı telefonlar daima olarak yanımızda olduğundan üzerlerine yiyecek, içecek üzere çeşitli eserler dökebiliyoruz. Google tarafından ‘inanılmaz’ bir teknoloji ile geliştirilen ekran temizleyici, ekranda oluşan yiyecek ve içecek lekelerini temizliyor.

Google Haritalar’da Yılan Oyunu

Google, efsanevi yılan oyununu 1 Nisan’a özel olarak Haritalar uygulamasına getirdi. Oyun ile ilgili daha fazla bilgi almak için aşağıdaki ilişkiye tıklayabilirsiniz.

Nokia 9 PureView X-Ray Sensörü

Nokia 9 PureView’in gelişmiş bir kamera kurulumuna sahip olduğunu biliyorduk. Ancak HMD Global’den Juho Sarvikas, 1 Nisan’a özel olarak aygıt kamerasının X-Ray özelliğine sahip olduğunu duyurdu.

Google Lale Çevirici

Google artık laleleri anlayabiliyor. Bu sayede düzinelerce insan lisanı ile laleler ortasında çeviri gerçekleştirebiliyor. Şayet konutunuzda lale yetiştiriyorsanız ve onun neye gereksinimi olduğunu daha âlâ anlamak istiyorsanız tek yapmanız gereken Google Home’a ‘Laleler ile konuş’ komutunu vermek.

15 Kameralı vivo Telefon

()

Huawei’nin dörtlü ya da Nokia’nın beşli kamera kurulumlarından etkilendiyseniz vivo’nun 15 kameralı vivo V15 Pro Özel Sürüm’ünü görene kadar bekleyin. Olağan bir gün görürseniz…

Comments are closed.