jim-ryan-playstation-2-konsolunun-160-milyon-sattigini-bildirdi-L2dz4XGh.jpg

Jim Ryan, PlayStation 2 Konsolunun 160 Milyon Sattığını Bildirdi

 
Görevden ayrılan Sony’nin eski işvereni Jim Ryan dikkat cazibeli açıklamalarda bulundu. Bu kapsamda yaptığı açıklamayla bir arada Sony tarafından üretilen PlayStation 2’nin 160 milyon adet sattığını argüman etti.
 
Jim Ryan, PlayStation podcasti’nde çeşitli açıklamalarda bulundu
 
 
 
Emekliliğinin akabinde gerçekleştirdiği resmi PlayStation podcasti ile bir arada Ryan yeni bir röportajda birtakım telaffuzlarda bulundu. 2000’li yılların tanınan konsolu PlayStation 2 hakkında çeşitli sorular soruldu ve Ryan bu konsolun şu anda 160 milyon sattığını belirtti. Hali hazırda tüm vakitlerin en çok satan konsolu olmasına karşın daha evvel PlayStation 2’nin 155 milyon sattığı bildirilmişti.
 
Sony ikinci kuşak konsolun satışları ile ilgili raporları artık resmi olarak yayınlamadığından ötürü bu üslup satış sayıları elbette bir savdan ibaret olarak karşımıza çıkıyor. Öte yandan bu yılın başlarında Nintendo, el konsolu Switch’in 139,36 milyon adet sattığını bildirdi. Bu da Switch’in PlayStation 2’nin önüne geçmesi için 20 milyondan fazla satması gerektiği manasına geliyor.
 

Son olarak Jim Ryan resmi olarak bugün prestijiyle Sony şirketinden ayrılmış durumda ve yerine süreksiz olarak Hiroki Totoki (CEO) geldi.

Comments are closed.