motorola-edge-50-pro-icin-kritik-gelisme-fiyati-sizdi-cfHjQME2.jpg

Motorola Edge 50 Pro için kritik gelişme! Fiyatı sızdı

Motorola, evvelki yıllarda akıllı telefon pazarının önde gelen markalarından biriydi. Fakat vakit geçtikçe başka üreticiler öne geçti. Motorola ise eski günlerine geri dönebilmek için eser yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Bu kapsamda şirket, yakın vakitte Motorola Edge 50 Pro modelini tanıtacak. Son olarak merakla beklenen aygıt için kıymetli bir sızıntı yaşandı. O denli ki Motorola Edge 50 Pro fiyatı ortaya çıktı.

Motorola Edge 50 Pro fiyatı ne kadar olacak?

Motorola Edge 50 Pro modeli, 3 Nisan‘da Hindistan’da piyasaya sürülecek. Ardından global olarak da satışa sunulması planlanıyor. Resmi tanıtım için geri sayım başlamışken markanın web sitesinde aygıt ile ilgili açılmış bir web sayfası sızdırıldı.

Bu web sayfasına baktığımızda akıllı telefonun 12 GB RAM ve 512 GB depolama alanına sahip versiyonunun 864 euro fiyatına sahip olacağını görüyoruz. Bu, yüzde 100 oranından biraz fazla vergiler ile birlikte 61 bin TL‘ye tekabül ediyor. Natürel modelin Türkiye’de satılma ihtimalinin düşük olduğunu söyleyelim.

Daha evvel sızan bilgilere nazaran Motorola Edge 50 Pro modeli, 6.7 inç boyutunda pOLED ekranla gelecek. 1,5K çözünürlüğe sahip olacak bu ekran, 144 Hz yenileme hızı sunacak. Ayrıyeten 2000 nit zirve parlaklık sunacak.

Cihaz, Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon 7 Gen 3 işlemcisinden güç alacak. Bu işlemci; bir adet 2.8 GHz suratında Cortex-X4, dört adet 2.6 GHz suratında A720 ve üç adet 1.9 GHz suratında Cortex-A520 olmak üzere toplamda 8 çekirdekten oluşuyor. Son olarak Motorola Edge 50 Pro‘nun Android 14 işletim sistemi üzerinde çalışacağı ve 50 Megapiksel özçekim kamerasına sahip olacağı da şu ana kadar sızan bilgiler ortasında yer alıyor.

Beklenen Motorola Edge 50 Pro özellikleri şu formda sıralandı;

Özellikler Açıklama
Ekran 6,7 inç – pOLED
1,5K çözünürlük
144 Hz yenileme hızı
2000 nit zirve parlaklık
İşlemci: Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3
İşletim Sistemi: Android 14
Özçekim Kamerası: 50 Megapiksel

Comments are closed.