birinci-epic-gamese-eklenmisti-taninan-oyun-steame-geliyor-zAxz2bvi.webp

Birinci Epic Games’e eklenmişti! Tanınan oyun Steam’e geliyor

Yıllar süren geliştirme sürecinin akabinde Nisan 2023‘te piyasaya sürülen Dead Island 2, birinci olarak Epic Games Store mağazasında satışa sunulmuştu. Kelam konusu imal, büyük ilgiyle karşılandı ve oyuncuların büyük çoğunluğundan olumlu yorumlar aldı. Son yapılan açıklamaya nazaran Dead Island 2, yakında Steam kataloğuna da ekleniyor.

Dead Island 2, Steam kataloğuna ekleniyor

Epic Games Store‘da yaklaşık 750 TL fiyata sahip olan Dead Island 2, büyük bir salgınla birlikte zombilerin istila ettiği Los Angeles kentinde geçiyor. Oyuncular ise bu güçlü dünyada hayatta kalmaya çalışıyor.

Geçtiğimiz saatlerde Dead Island 2‘nin Steam platformunda sayfası oluşturuldu. Fakat oyunun şu anda satılmadığını belirtelim. Haliyle fiyatı da bilinmeyen. Şimdilik istek listesine ekleyebilirsiniz lakin 22 Nisan tarihi itibariyle satın alınabilecek.

Bilindiği üzere Steam, geçtiğimiz aylarda aldığı bir kararla Türk lirası ile ödemeyi kaldırdı ve ülkemiz için dolar kullanılmaya başlandı. Bu bağlamda Dead Island 2‘nin Epic Games Store‘un tersine Türk lirası bir fiyatla satılmayacağını söyleyebiliriz.

Bu doğrultuda dolar kurunun da yüksek olduğunu göz önünde bulundurursak, Steam‘de daha kıymetli olabileceğini söyleyebiliriz. Natürel geliştirici firmanın ülkemize özel bir düzenleme yapması durumunda beklenmedik bir fiyatla da karşılaşabiliriz. Satışa sunulduğunda göreceğiz.

Dead Island 2 sistem ihtiyaçları şu formda sıralandı;

Özellik Minimum Gereksinimler Önerilen Gereksinimler
İşletim Sistemi: Windows 10 Windows 10
İşlemci: AMD FX-9590 / Intel Core i7-7700HQ Ryzen 5 5600X / Intel Core i9-9900k
RAM: 10 GB 10 GB
Ekran Kartı: AMD Radeon R9 390X (8192 VRAM) / NVIDIA GeForce GTX 1060 (6144 VRAM) AMD Radeon RX 6800 XT (16384 VRAM) / NVIDIA GeForce RTX 2070 Üstün (8192 MB)
DirectX Sürümü: Sürüm 12 Sürüm 12
Depolama Alanı: 70 GB kullanılabilir alan 70 GB kullanılabilir alan

Peki siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.