iphone-sahibi-oyun-severlerin-degerlendirmesi-gereken-strateji-cesidindeki-en-basarili-10-arcade-oyunu-He3apzMs.jpeg

iPhone Sahibi Oyun Severlerin Değerlendirmesi Gereken Strateji Çeşidindeki En Başarılı 10 Arcade Oyunu

Günümüzde uygundan güzele tanınan olan Apple Arcade programı, sunduğu geniş oyun yelpazesiyle taşınabilir oyun severler için bulunmaz bir nimet.

Arcade kütüphanesinin geniş oyun yelpazesinde yer alan en ilgi cazip 10 strateji oyununa sizler için bu içeriğimizde yer verdik.

Sizler de tüm bu oyunların tadını çıkarmak için buraya tıklayarak Apple Arcade’e üye olabilirsiniz.

Kıyamet sonrası hayatta kalma deneyimini yaşamak isteyenlere: Overland

Yeşil çimenlerin solduğu, gökyüzünün kızıla döndüğü bu kasvetli dünyada gayemiz başarılı stratejiler uygulayarak hayatta kalmak.

İzometrik bakış açısı ile oynanan şirin grafiklere sahip Overland, Apple Arcade kütüphanesinde çeşidin sevenlerini bekleyen oyunlar ortasında.

Klasik bir deste oluşturma oyunu üzere görünen lakin bundan çok daha fazlası olan: Slay the Spire+

Yılların eskitemediği masa oyunları konseptini telefonlarımıza taşıyan Slay the Spire+, her yeni başlangıçta yeni haritalar sunarak oynanışı tekdüzelikten çıkarmayı başarıyor.

Toplam 4 sınıfın bulunduğu ve 12 kartlık bir deste ile oynadığımız bu oyun, Apple Arcade üyelerinin kesinlikle oynaması gereken oyunların başında geliyor.

Hızlı oynanışa sahip, aksiyon ögeleri içeren gerçek vakitli strateji oyunu: Iron Marines+

20 yılı aşkın müddet evvel çıkmış StarCraft’ı beğendiyseniz, bu oyuna bayılacaksınız! Öyküsü derin olmasa da 50’den fazla yükseltme sunan teknoloji yetenek ağacı ve silah çeşitliliğiyle Iron Marines+’da eğlenceli saatler geçirebilirsiniz.

Mobil platformdaki en başarılı gerçek vakitli strateji oyunlarından biri olan Iron Marines+, Apple Arcade kütüphanesinden erişilebilir oyunlar ortasında yer alıyor.

Şehirlerin yol yapısını ve trafiğini yönettiğimiz, baş dağıtmalık strateji oyunu: Mini Motorways

Basit oynanış mekaniği ve sıkıcı olmayan yapısıyla Küçük Motorways, çalışanların meskenlerinden araçlarıyla sevkiyat konumlarına trafik oluşmadan gitmelerini sağladığımız minimalist bir oyun olarak karşımıza çıkıyor.

Oyun içinde 7 günde bir seviye tamamlanıyor ve ödül olarak kavşak, köprü gibi ek yapılar elde ediyoruz. Bu tatlı oyuna da Apple Arcade kütüphanesinden ulaşmak mümkün, tipi seviyorsanız kesinlikle bir talih vermenizi öneririz.

Ekibimizdeki tüm üyeleri sıra tabanlı denetim ettiğimiz bilim kurgu strateji oyunu: Spaceland

Bilim kurgu temasının ve sıra tabanlı strateji türünün birleşimi olan Spaceland, taşınabilir cihazlarımızda adeta taşınabilir bir XCOM tecrübesi sunuyor.

Normal strateji oyunlarına nazaran defanstan çok atağın yapıldığı bu oyunda aksiyonu tabanına kadar yaşayacaksınız. Tıbbın sevmeyenlerinin bile seveceğini düşündüğümüz bu oyunu Apple Arcade üyeliğinizle oynayabilirsiniz. 

Yılların eskitemediği, günümüzde hâlâ çok sevilen kule savunma oyunu: Bloons TD 6+

Yıllar önce toplumsal medya platformlarındaki oyun kısmından tanıdığımız, renkli grafikleri ve eğlenceli mekanikleriyle Bloons TD 6+, kulelerimizi savunmamız için taşınabilir cihazlarımızda.

Geçmişte türlü türlü stratejilerle saatlerce balon patlattığımız bu şirin oyuna, listemizdeki öbür oyunlar üzere Apple Arcade kütüphanesinden erişebilirsiniz.

Dengeli zorluk düzeyleri sayesinde her kesitten oyuncuya hitap eden: Kingdom Rush Frontiers TD+

Çizgi sinemaları anımsatan sanat tasarımıyla Kingdom Rush Frontiers TD+, karakter çeşitliliği konusunda hayli cömert. 16 karakter seçebildiğimiz bu oyunda, birinci başta kimi karakterle ulaşamıyor, oyunun final bölümünü bitirdikten sonra bu karakterleri seçebiliyoruz.

Yalnızca iPhone ile hudutlu kalmayıp başka Apple marka aygıtlarla da çapraz platform olarak oynanabilen bu oyun da Apple Arcade kütüphanesinde çeşidin sevenleri için yerini almış durumda.

Metro çizgilerinin nasıl inşa edildiğini merak ediyorsanız, tam size nazaran bir oyunumuz var: Mini Metro+

Yukarıda bahsettiğimiz Mini Motorways’in yapımcılarının elinden çıkan aynı oynanış mekaniğine sahip Mini Metro’da, insanların çoğunlukla beklediği yerlere metro istasyonları ve metro hatları inşa ediyoruz.

Boş vakitlerinizde keyifle oynayabileceğiniz bu çerezlik oyunu Apple Arcade üyeliğiniz varsa mutlaka tavsiye ediyoruz.

Sevimli grafikleri ve oynanış çeşitliliği ile sıradışı bir çiftlik oyunu: Wylde Flowers

Derin olmayan ancak oldukça tatlı bir hikâyeye sahip olan Wylde Flowers, Stardew Valley’in görsel ve mekaniksel olarak çok daha gelişmiş versiyonu desek palavra olmaz.

Ana karakterimizin bir cadı olması nedeniyle sihir de yapabildiğimiz bu sempatik çiftlik oyununu, Apple Arcade ile oynayarak saatlerin nasıl geçtiğini anlamadan eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. 

Küçük insanların bulunduğu küçük bir kasaba kurma oyunu: Outlanders

Huzuru oyunlarda arayıp bulamayanlardansanız mutlaka Outlanders’a göz atmalısınız. Türkçe lisan desteği bulunan bu oyunun vermek istediği ileti adeta bir ders niteliğinde.

Basitçe bir kent kurma ve yönetme oyunu olan bu oyunda asıl hedefimiz bir kent inşa etmekten çok halkımızı refaha kavuşturmak ve keyifli etmek. Bu şirin oyun ilginizi çektiyse Apple Arcade üzerinden bir baht vermenizi tavsiye ederiz.

Sizler de tüm bu oyunların tadını çıkarmak için buraya tıklayarak Apple Arcade’e üye olabilirsiniz.

#isbirliği

Comments are closed.