goruntu-oyunlarini-oynarken-bu-ne-alaka-artik-dedirten-eser-yerlestirmeleri-CIzSY8Wt.jpg

Görüntü Oyunlarını Oynarken “Bu Ne Alaka Artık?” Dedirten Eser Yerleştirmeleri

Günümüzde video oyunları, geniş bir izleyici kitlesi tarafından tanınan bir eğlence aracı olarak kabul ediliyor. Oyun endüstrisi daima büyüyor ve gelişiyor, bu da oyun şirketleri için yeni marka iş fırsatlarını ve iş birliklerini beraberinde getiriyor. Ancak günlük hayatın bir kesimi olan birçok markaya rağmen artık oyun oynarken bu markalara dikkat edilmiyor.

Oyunlar, yalnızca cümbüş maksatlı olmak ile kalmayıp, markaların eserlerini tanıtmak ve pazarlamak için tesirli bir araç hâline geliyor. Bu bağlamda, birçok görüntü oyununda, markaların eser yerleştirme stratejileri sahne alıyor. Bu içerikte, görüntü oyunları içindeki markaların, eser yerleştirme stratejilerinin örnekleri var.

Kit Kat – Theme Hospital (5:25)

Theme Hospital, Electronic Arts’ın yayımladığı bir oyundur. Oyun içerisinde, Kit Kat markasını, yiyecek içecek otomatı üzerinde yer alıyor.

Burger King – Fight Night Round 3 (1:50 & 4:10)

Fight Night Round 3‘de, Burger King MaskotuKing”, antrenör olarak yer alıyor. King ile kontrat yapıldığında, King oyundaki boksör ile ringe kadar geliyor. Oyunda, birçok bölgede Burger King logoları mevcut.

Powerade – Enter The Matrix

Enter the Matrix’de, Powerade markasının, ürün yerleştirmesi, içecek otomatı üzerinde yer alıyor.

Mercedes-Benz – Mario Kart 8

Mario Kart 8, Nintendo tarafından, Wii U ve Nintendo Switch için geliştirildi. Nintendo bu oyunda, Mercedes-Benz ile işbirliği yaptı. Mario Kart 8’de, Mercedes-Benz GLAW 25 Silver Arrow, 300 SL Roadster üzere Mercedes-Benz arabaları yer alıyor.

Cup Noodles – Final Fantasy 15 (1:45)

Final Fantasy 15’de, Cup Noodles markası uzunluk gösteriyor. Hatta noodle’ların, içerisindeki gereçleri elde etmek için birtakım misyonlar bulunuyor.

Axe & Airwaves Gum, Nokia – Splinter Cell: Chaos Theory

Splinter Cell: Chaos Theory, trailer (fragman) görüntüsünde; Axe, Airwaves Gum (Sakız), Nokia ve Amd gibi markaların logoları var. Ayrıyeten oyun içerisinde Axe, Airwaves Gum logoları da görülüyor.

Energizer & Verizon – Alan Wake

Alan Wake serisinin birinci oyununda, düşmanı öldürmek için el feneri ile düşmana ışık tutup akabinde ateş edilmesi gerekiyor. El feneri gücü ne yazık ki sınırsız değil. El feneri kullanıldıkça içerisindeki güç bitiyor lakin yeni pil alarak doldurulabiliyor.

İşte bu piller ve el feneri, üzerinde Energizer logosu yer alıyor. Verizon logosu da oyunda kimi bölgelerdeki tabelalarda görülüyor.

Chupa Chups – Zool: Ninja Of The Nth Dimension

Platform türünde olan Zool: Ninja Of The Nth Dimension’da, birinci bölümdeki platform, şeker temasıyla kaplı. Ayırca birçok yerde, Chupa Chups lolilop şekerlemeleri var.

Monster Energy – Death Stranding

Sam Porter Bridges, Death Stranding’de, Monster güç içeceklerinden bir adedini içiyor.

AMC’s Ride With Norman Reedus – Death Stranding

Death Stranding‘in, bu kısmında, AMC’de yayımlanan “Ride with Norman Reedus” posteri, kapsül üzerinde görülüyor.

Red Bull – Judge Dredd: Dredd Vs. Death

Judge Dredd: Dredd Vs. Death’in, bazı kısımlarında, Red Bull kutuları istiflenmiş olarak duruyor.

Best Buy – Need For Speed Underground 2

Need For Speed Underground 2’de, yarış esnasında, Best Buy tabelası görülüyor. Best Buy, uluslarası bir elektronik eşya perakende zinciri.

İlginizi çekebilecek başka içerikler:

Kaynaklar: WatchMojo, thegamer

Comments are closed.