iphone-16-pro-tas-uzere-olacak-appledan-yeni-titanyum-atilimi-XCnIYz2n.jpg

iPhone 16 Pro taş üzere olacak! Apple’dan yeni titanyum atılımı

Apple, iPhone 16 ailesi için çalışmalarını hızlandırmış durumda. Birinci defa iPhone 15 Pro ve Pro Max’te kullandığı titanyum kaplamayı daha da sağlam hale getirmek istiyor. Buna nazaran şirketin yeni bir üretim süreci tasarladığı aktarıldı.

iPhone 16 Pro serisinde 5. sınıf titanyum olacak

Apple’ın iPhone 16 Pro modelleri için kullanılacak titanyum kaplama ve renklendirme sürecini tamamladığı bildirildi. Kaynaklar, Apple’ın iPhone 16 Pro ve Pro Max’te 5. sınıf titanyum kaplama kullanacağını ortaya koydu.

Şirketin geliştirdiği yeni sistem, iPhone 15 Pro serisindeki mat kaplamaya kıyasla daha parlak bir görünüm sunacak. 16 Pro serisindeki titanyumun, paslanmaz çelikle kaplanan evvelki Pro modellerine benzeyeceği düşünülüyor.

Dayanıklılık açısından titanyum, çizilme konusunda çeliğe nazaran daha güçlü olmasıyla öne çıkıyor. Parmak izleri daha fazla görünse de, iPhone 16 Pro ile kullanıma bağlı olarak yaşanabilecek çizilmeler önlenebilecek.

Apple’ın ayrıyeten iPhone 16 Pro için Uzay Siyahı ve Rose Gold olmak üzere iki yeni renk seçeneği sunacağı söylendi. Mavi Titanyum modelinin Rose Gold ile değiştirilerek kullanıcılara daha premium bir hissiyat verilmesi hedefleniyor. Uzay Siyahı ise siyah titanyumun yerini alabilir.

Geçtiğimiz günlerde performans testleri ortaya çıkan iPhone 16 Pro’nun kılıfı da sızdırıldı. Savlar doğrultusunda iPhone 16 Pro sahiden de yepisyeni bir Yakalama Düğmesine sahip olabilir.

Peki siz bu husus hakkında neler düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.