gelistiricisi-yetisti-helldivers-2-girisleri-artik-kisitli-degil-Bf9TsnXA.jpg

Geliştiricisi yetişti! Helldivers 2 girişleri artık kısıtlı değil

Helldivers 2, geçtiğimiz hafta 333 binden fazla oyuncunun tıpkı anda oyuna girmesiyle hem kendi rekorunu kırmış hem de sunucuları bu duruma yetersiz kalmıştı. Artık oyunun CEO’su, Helldivers 2 oyuncu sayısı limitinin artırıldığını açıkladı.

Helldivers 2 oyuncu sayısı limiti 700.000’e çıkarıldı

Geliştirici Arrowhead Game Studios’un CEO’su Johan Pilestedt, 700.000’e çıkarılan oyuncu limitine karşın oyunun bu sonu geçeceğine de inanıyor.

X platformunda yayınladığı bir yazıda, eşzamanlı çevrimiçi oyuncu (CCU) sonunun 700.000 oyuncuya çıkarıldığını belirtti, fakat bu sonun yeniden de ulaşılacağını beklediğini söz etti.

“Bu gece için son bir güncelleme daha var. Azamî CCU sonunu 700.000’e yükselttik. Ne yazık ki, CCU’nun bu düzeye de ulaşmasını bekliyoruz. Bekleme müddetlerinin çok daha dayanılabilir olacağını düşünüyoruz. Yarın hafta sonu için son düzeltmeleri yapıyoruz.”

Helldivers 2, Steam platformunda büyük bir muvaffakiyet elde etti ve Çarşamba günü birebir anda 457.649 oyuncuya ulaşarak tepe yaptı (PS5 oyuncuları hesaba katılmadı, siz düşünün). Lakin oyuncular, oyuna girmeye çalışırken uzun bekleme müddetlerinden şikayet ediyorlardı, bu da sunucuların hudutlarına ulaşmasından kaynaklanıyor.

Sunucu kalabalığını azaltmak için, oyun için dün yeni bir güncelleme yayınlandı ve bu güncelleme boşta olan oyuncuların sunucu alanını işgal etmesini önlemeyi amaçlıyor. Oyuncular, bir sonraki oyunu oynamak istediklerinde büyük kuyruklardan kaçınmak için oyun oynamıyor üzere görünerek giriş yapmaya devam ediyorlardı. Lakin yeni güncelleme, oyuncuları 15 dakika boyunca etkisiz kalırlarsa ana ekran geri gönderiyor.

Helldivers 2 oyuncu sayısının eş vakitli olarak 700.000’e ulaşabileceğine inanıyor musunuz? Siz ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Comments are closed.