falloutun-akabinde-bir-efsane-rpg-oyunu-daha-dizi-olabilir-wgl3OVRM.jpg

Fallout’un akabinde bir efsane RPG oyunu daha dizi olabilir!

Fallout dizisinin muazzam muvaffakiyetinin akabinde, Blizzard’ın efsanevi ARPG serisi Diablo’nun da televizyon dünyasına girişi gündeme geldi. Diablo serisinin başı Rod Fergusson, oyunun derin temalarının televizyon formatına muvaffakiyetle aktarılabileceğini düşünüyor.

Diablo dizisi geliyor olabilir!

Şu anda çabucak hemen herkes Amazon Prime’ın Fallout dizisini konuşuyor. Bir röportajda Fallout’un muvaffakiyetinin akabinde Fergusson’a Diablo için bir dizi uyarlamasını düşünüp düşünemeyeceğini soruldu. Fergusson bunun mümkün olduğunu belirtti. Şimdi resmi bir duyuru olmamış olsa da Fergusson, Diablo ‘nun kozmik temalarının sürükleyici bir televizyon dizisi için uygun olduğunu söz etti.

Fergusson’un Diablo dizisi için tam açıklaması şöyle:

“Evet, katiyetle işe yarayabileceğini düşünüyorum. Diablo’nun IP olarak sahip olduğu en sevdiğim özelliklerden biri, Yüksek Cennetler ile Yanan Cehennemler ortasındaki çatışma ve Yeterli ile Berbat ortasındaki uğraş üzere çok insanların kendinden bir şeyler bulabileceği temaları içermesi. Bence bu tıp kozmik temalar, televizyon formatına çok yeterli bir formda aktarılabilir. Bugün sizinle konuşacak elle tutulabilir bir şeyim olsaydı keşke. Fakat genel fikir olarak, bu türlü bir uyarlamayı başarıyı bulabilir mi? Katiyen evet diye düşünüyorum.”

Diablo, öykü odaklı bir oyun olmasa da esaslı bir öykü anlatımına sahip. Seri, meleklerin yaşadığı bir aleme, iblislerin yaşadığı bir öbür aleme ve insanların yaşadığı Sanctuary isimli bir aleme odaklanıyor. Sanctuary, meleklerin ve iblislerin, kendi gayeleri doğrultusunda insanları etkilemek için sık sık ziyaret ettiği bir yer.

Bu potansiyel dizi uyarlaması, Diablo hayranlarını heyecanlandırmış durumda. Oyunun derin mitolojisi ve karakterleri, bir televizyon dizisinde ayrıntılı bir halde yansıtılabilir. Ayrıyeten dizi formatı, Diablo’nun karanlık ve atmosferik dünyasını daha derinlemesine işleyebilir ve hayranlara oyunun sunduğu kıssaları yeni bir halde sunabilir.

Diablo dizisi, oyuncular ortasında da büyük bir heyecan yaratmış durumda. Sizce Diablo diziye uyarlanırsa Fallout üzere başarılı olabilir mi? Siz ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Comments are closed.