apple-watch-xin-en-gercekci-konsept-tasarimi-paylasildi-manyetik-kordon-bulunacak-ErjSRBsr.jpg

Apple Watch X’in En Gerçekçi Konsept Tasarımı Paylaşıldı: Manyetik Kordon Bulunacak

Apple’ın en çok kullanılan eserlerinden olan Apple Watch’lar, tıpkı iPhone üzere her sene yeni modellere kavuşsalar da uzun ömürlü oldukları için geniş kitlelerce tercih ediliyorlar. Lakin Apple, doğal olarak yeni modelleri satın aldıracak özellikleri öne çıkararak kullanıcıları “Yükseltmeye gerek var mı, yoksa elimdeki kâfi mi?” ikilemine sürüklüyor.

Kullanıcıların farklı istekleri olsa da batarya konusunun herkesi ortak noktada buluşturduğunu söyleyebiliriz. Telefon üzere daima şarj edilmesi gereken bu aygıtlar için Apple da farklı tahliller arıyor. Bir sonraki Apple Watch serisinde, yani X yahut 10 modellerinde de bu mevzuyu çözmek için kordon düzeneğinde değişikliğe gideceği söylentileri dolanıyordu.

Apple Watch Series X, işte bu türlü görünebilir

Şimdiye kadar öne sürülen sızıntılar, hâlihazırdaki kaydırmalı kordon sisteminin daha büyük bir batarya kullanımını engellediğini, zira bu sistemin saat kasasının içinden yer aldığını belirtiyordu. Buna tahlil olarak da Apple, kasa üzerinden yer kaplamayacak manyetik bir sistem çıkaracaktı. Bu sistemde mekanizma, kasaya daha fazla yer bırakarak daha büyük bir bataryanın önünü açıyor.

Tabii batarya optimizasyonu sunacak tek yenilik bu değil. Apple Watch X’te microLED teknolojisine geçilmeyeceği, onun yerine OLED panelin daha parlak ve daha verimli olacağı söyleniyor. Bu çeşit optimizasyonların hepsi birleştiğinde de aygıtın, Apple Watch’larda şimdiye kadarki en uygun batarya optimizasyonunu sunması bekleniyor.

Comments are closed.