windows-11-icin-tartisma-yaratan-reklam-guncellemesi-XZffS4tS.jpg

Windows 11 için tartışma yaratan reklam güncellemesi!

Microsoft, Windows 11 ile hesap yönetimine yük veriyor. Kullanıcıların işletim sistemlerini şahsî hesaplarıyla kullanmalarını isteyen şirket, hesaptan çıkış yapmayı zorlaştırıyor üzere görünüyor. Bu kapsamda hesap menüsünde birtakım değişikliklere gidildi.

Windows 11’de Microsoft hesabından çıkmak zorlaşıyor

Windows 11 Insider’ın yeni derlemesinde, Başlat menüsünde bulunan Oturumu Kapat ve Kullanıcı Değiştir düğmelerinin yeni bir alana taşındığı belirtildi. Buna nazaran Başlat menüsü üzerinden Hesap Yöneticisi’ne geçiş yapılması gerekecek.

Artık oturumu kapatmak için üç noktalı bir düğmenin akabinde yeni bir menü açmanız gerekiyor. Hesap Yöneticisi, kullanıcının Microsoft aboneliklerini, Microsoft 365 üzere ek hizmetleri ve hesap bildirimlerini denetim etmesini sağlayacak. Lakin hesaptan çıkış yapmak için besbelli bir yol sunmuyor.

Kullanıcılar ise bu değişikliğin kasıtlı olarak yapıldığını düşünüyor. Microsoft’un 365 üzere hizmetlerinin reklamını göstermek için oturum kapatmayı geri plana attığını lisana getirdi. Şirket ise yeni dizaynın kullanıcılara “hesap avantajlarını süratli formda görme imkanı verdiğini” söylüyor. Ayrıyeten hesap ayarlarını yönetmeyi kolaylaştırdığını belirtti.

Microsoft ayrıyeten Başlat menüsünde reklam göstermeye başladı. Windows 11 kullanıcısının paylaştığı ekran manzarası, Başlat menüsünün “Önerilenler” bölümünde Opera tarayıcısının reklamının yer aldığı gözler önüne serdi.

Microsoft bu değişiklikler ile emelinin kullanıcıların uygulamaları keşfetmelerine sağlamak olduğunu belirtti. Fakat kullanıcılar Windows 11’de para kazanma stratejilerinin ön plana çıkmasından şikayetçi olmaya başladı.

Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Comments are closed.