eski-ubisoft-isvereninden-oyunculari-kizdiracak-aciklama-bazi-oyunlar-icin-bahsis-verebilmeliyiz-2klhnd7T.jpg

Eski Ubisoft İşvereninden, Oyuncuları Kızdıracak Açıklama: “Bazı Oyunlar İçin Bahşiş Verebilmeliyiz”

Geçmiş yıllarda görüntü oyun dünyasının değerli isimlerinden Blizzard’ın işvereni olarak misyon yapan Mike Ybarra, dalla ilgili dikkat çekecek bir fikri ortaya attı. X üzerinden bir paylaşım yapan Ybarra, kimi oyunlar için firmalara bahşiş verilebilmesi gerektiğini söyledi. Eski Blizzard işverenine nazaran bu durum, geliştiricileri takdir etmenin tesirli bir yolu olacak.

Mike Ybarra’nın bu türlü bir fikri ortaya atmasını sağlayan şey, “bazı oyunların çok özel olması“. Ybarra, oyunlarla ilgili isim paylaşmadı lakin ona nazaran birtakım oyunlar, nitekim de yeterli bir bahşişi hak ediyor. Doğal bu türlü bir durum Türkiye üzere ülkeler için çok da geçerli değil. Çünkü yüksek dolar kuru, ortalama 70 dolardan satılan oyunlara erişmemizi önemli manada zorlaştırdı. Üzerine bir de bahşiş vermek pek de içimizden gelmeyecektir…

Mike Ybarra tarafından yapılan açıklama şöyle:

Son vakitlerde tek oyunculu oyunlara daldım ve bir oyuncu olarak bir fikir üzerinde bir mühlet düşündüm.
Bir oyunu kazandığımda yaşadığım tecrübenin ne kadar mükemmel olduğu hakkında beni hayrete düşüren birtakım şeyler var. Oyunun sonunda, sık sık “Keşke bu insanlara 10 yahut 20 dolar daha verebilseydim, zira bu benim birinci 70 dolarımdan daha pahalıydı.” diye düşündüm.
HZD, GoW, RDR2, BG3, Elden Ring vb. oyunlar. 70 doların esasen çok fazla olduğunu biliyorum, lakin oyunun sonunda bu bazen keşke sahip olsaydım dediğim bir seçenek. Kimi oyunlar o kadar özel ki.
Birden fazla kişinin bu fikirden hoşlanmayacağını biliyorum. 🙂 Öbür her şeyde bahşiş vermekten yorulduğumuzun farkındayım. Ancak bunu, birçok kişinin karşılaştığı ve geri bildirimde bulunduğu bir baskı tipi bahşiş senaryosundan farklı görüyorum.

Peki siz bu bahisle ilgili ne düşünüyorsunuz? Oynadığınız oyunlar için geliştiricilere bahşiş vermek, yapacağınız bir şey mi? Fikirlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın…

Comments are closed.