whatsapp-sohbet-kilitleme-nasil-yapilir-whatsapp-ileti-gizleme-metodu-LjwBvaYK.jpg

WhatsApp sohbet kilitleme nasıl yapılır? WhatsApp ileti gizleme metodu

WhatsApp’ın kullanıcılara sunmuş olduğu sohbet kilitleme ve zımnî kod zımnî kod ile ileti gizleme özellikleri sayesinde saklılığı bir adım ileri taşıyabilirsiniz.. Bu sayede özel konuşmalarınızı meraklı gözlerden koruyabilirsiniz. İşte WhatsApp sohbet kilitleme ve bildiri gizleme metotlarına dair adım adım rehberimiz…

WhatsApp sohbet kilitleme yöntemi

WhatsApp’ın saklılık özelliklerini artırmaya yönelik sunduğu sohbet kilitleme ve zımnî kod oluşturma seçenekleri kullanıcıların özel sohbetlerini inançta tutmalarına imkan tanıyor. Hakikaten WhatsApp sohbet kilitleme süreci hem Android hem de iPhone aygıtlarda kullanılabilir.

WhatsApp sohbetlerinizi kilitlemek için öncelikle uygulamayı açmanız gerekiyor. Telefonunuzda WhatsApp uygulamasını başlatın ve itimat altına almak istediğiniz sohbeti bulun. Bu sohbet üzerine uzun bir basış yaparak yahut sola kaydırarak sohbeti seçin.

Ardından ekranda beliren üç noktalı menü simgesine tıklayın ve açılan seçeneklerden “Sohbeti kilitle”yi seçin. Bu süreci yaparken, sohbeti “Face ID ile kilitle” yahut “Parmak izi ile kilitle” seçeneklerinden biriyle kilitleyebilirsiniz.

Parmağınızı taratın yahut yüz tanıma sistemiyle doğrulama yaparak sohbet kilitleme sürecini tamamlayın. Bu özellik telefonunuzun öbür güvenlik ayarlarıyla entegre biçimde çalışıyor. Bu nedenle Face ID yahut parmak izi üzere biyometrik doğrulamaların telefonunuzda aktifleştirilmiş olması gerekiyor.

WhatsApp sohbet kilitleme için aşağıdaki adımları izleyerek sohbetlerinizi kilitleyebilirsiniz:

 1. Telefonunuzda WhatsApp uygulamasını başlatın.
 2. Kilitlemek istediğiniz sohbet üzerine uzun basın ya da sola kaydırın.
 3. Üç noktalı menüyü açın ve “Sohbeti kilitle” seçeneğine dokunun.
 4. “Face ID ile kilitle” yahut “Parmak izi ile kilitle” seçeneğine dokunun.
 5. Parmağınızı taratın yahut yüz tanıma ile doğrulama yapın.
 6. Sohbet muvaffakiyetle kilitlenmiştir.

WhatsApp zımnî kod ile ileti gizleme

WhatsApp’ta iletileri büsbütün gizlemek için kullanabileceğiniz kapalı kod özelliği de bulunuyor. Bu özellik bilhassa hassas içerikleri barındıran sohbetleri ekstra bir güvenlik katmanı ile korumanıza yardımcı oluyor.

İlk olarak WhatsApp’ı açın ve zımnî iletileri içeren kilitlenmiş sohbetler klasörüne gidin. Buradan “Ayarlar” menüsüne erişin ve “Gizli kod oluştur” seçeneğine dokunun. Daha sonra güvenliğini sağlamak istediğiniz sohbetler için bir kod belirleyin ve bu kodu girerek süreci onaylayın.

Oluşturduğunuz bâtın kod sohbetlerinize erişimde birincil güvenlik faktörü olarak fonksiyon görecektir. Kodunuzu arama kutusuna yazarak gizlenmiş sohbetlere erişim sağlayabilirsiniz. Şayet gerek duyarsanız birebir menü üzerinden kodu değiştirebilir yahut bâtın kod özelliğini büsbütün devre dışı bırakabilirsiniz.

İşte WhatsApp kapalı kod oluşturma adımları:

 1. Cihazınızda WhatsApp uygulamasını açın.
 2. Gizli bildirileri içeren kilitlenmiş sohbetler klasörüne erişin.
 3. Klasör içinde “Ayarlar” seçeneğine dokunun.
 4. “Gizli kod oluştur” seçeneğine dokunun.
 5. Oluşturmak istediğiniz saklı kodu girin ve onaylayın.
 6. Kodunuz muvaffakiyetle oluşturuldu ve sohbetleriniz artık bu kod ile korunmaktadır.
 7. Arama kutusuna bilinmeyen kodunuzu yazarak gizlenmiş sohbetlere erişim sağlayabilirsiniz.

Comments are closed.