dunyaca-unlu-youtuber-gelecegin-akilli-telefonu-denen-ai-pini-inceledi-gordugum-en-mak-s-urun-s4aLyOYb.jpg

Dünyaca Ünlü YouTuber, “Geleceğin Akıllı Telefonu” Denen AI Pin’i İnceledi: “Gördüğüm En Makûs Ürün” [Video]

Geçtiğimiz yıl sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Humane AI Pin olarak isimlendirilen bir aygıttan bahsetmiştik. Üretken yapay zekâ özellikleriyle donatılan bu aygıt, ekranı olmayan bir akıllı telefon olarak lanse edilmişti. Geçtiğimiz hafta ortaya çıkan bilgiler, OpenAI CEO’su Sam Altman’in Humane AI Pin’e benzeyen bir aygıt için yatırımcı aradığını ortaya koymuştu.

Ancak artık, bu aygıtla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Dünyanın en tanınan teknoloji odaklı YouTuber’larından Marques Brownlee, bu aygıtla ilgili tecrübelerini paylaştığı bir görüntü yayımladı. Yayımlanan görüntü, Humane AI Pin’i yerin tabanına gömüyordu.

 “Şimdiye kadar incelediğim en berbat ürün”

Marques Brownlee, Humane AI Pin ile ilgili yaptığı açıklamada, “Şimdiye kadar incelediğim en berbat ürün” halinde epey net bir söz kullandı. İçerik üretici, aygıtı kullanmanın çok zahmetli olduğunu ve üretken yapay zekâ özelliklerinin de o kadar tesirli ve hızlı olmadığını ifade etti. Brownlee’ye göre Humane AI Pin, makus imajının yanı sıra dış ortamda kullanılabilecek bir eser değil.

Marques Brownlee’nin “Bugüne kadar gördüğüm en makus otomobil” dediği Fisker, iflas noktasına geldi:

Yine de Marques Brownlee, Humane AI Pin’in bazı özelliklerinden memnun kaldı. O özelliklerden bir tanesi, cihazın hızlı sesli not kaydetme özelliğiydi. Her şeye karşın bunun yeni bir teşebbüs olduğunun altını çizen Brownlee, takıma saygı duyduğunu da söz etti.

Marques Brownlee’nin Humane AI Pin inceleme görüntüsünü aşağıdan izleyebilirsiniz:

Humane AI Pin ile ilgili ayrıntılı bilgi için:

Comments are closed.