electronic-artsin-battlefield-battle-royale-oyunu-uzerinde-calistigi-sav-edildi-l5VfkJr7.jpg

Electronic Arts’ın Battlefield Battle Royale Oyunu Üzerinde Çalıştığı Sav Edildi

EA çatısı altında çok kıymetli oyun markaları bulunuyor ve bu markalardan biri de hiç kuşku yok ki Battlefield. Gerçekçiliğin ön planda olduğu bu birinci şahıs savaş oyunu, milyarlarca dolarlık kıymete sahip. Haliyle EA bu serinin üzerine titriyor lakin serinin 2021’de çıkan oyunu Battlefield 2042, beklentilerin altında kalan bir oyun olarak hafızalarda yer alıyor. Aceleye gelen çıkış sürecinde yanlışlarla dolu biçimde oyuncuların karşısına çıkan imal, serinin 12. ana oyunu olmuştu. EA artık Battlefield’ı oynaması fiyatsız bir Battle Royale oyunu ile destekleyecek. 

Battlefield için birden fazla yeni oyun geliyor

Insider Gaming’in özel haberine nazaran, oyunun geliştiricisi olan Ripple Effect, Battlefield cihanında geçen yeni oyunlar için çalışmalarını sıkılaştırmış durumda. Bu oyunlardan biri de oynaması fiyatsız bir Battle Royale oyunu olacak. Battlefield dünyasını, oynaması fiyatsız içeriklerle bir ortaya getirme konusunda Call of Duty: Warzone’dan bayrağı devralacak. 

Haberde yer alan bir diğer tez ise Electronic Arts’ın Kıdemli Lider Yardımcısı ve Battlefield Genel Müdürü Byron Beede’nin oyunun liderliğini üstlendiği tarafında. Beede daha evvel de Call of Duty serisinde vazife almış ve oyun geliştirme takımına önderlik etmişti. 

Battle Royale oyunu iki farklı oyun moduna sahip olacak. Gauntlet modunda kadrolar misyon tabanlı çaba edecekler. Öteki mod ise klasik bir Battle Royale tecrübesi olacak. EA, fiyatsız oyunlarla çok büyük bir oyuncu kitlesini markayla tanıştırmayı amaçlıyor üzere gözüküyor. 

Comments are closed.