emektar-playstation-konsoluna-yeni-guncelleme-geldi-AfM6CtMj.jpg

Emektar PlayStation konsoluna yeni güncelleme geldi

Dün Sony, beklenen PlayStation 3 sistem yazılımı güncellemesi 4.91’i piyasaya sürdü. PlayStation 3 güncelleme yaması, konsolun Blu-ray oynatıcısını güncelliyor.

PlayStation güncelleme yaması öbür ne içeriyor?

PlayStation 3 güncelleme yaması hakkında, hackerlar güncellemenin mevcut jailbreak’i fonksiyonsuz hale getirdiği konusunda uyarıyorlar. Resmi güncelleme notları, 200 MB’lık güncelleme için şunları söylüyor: “Bu sistem yazılım güncellemesi sistem performansını düzgünleştiriyor. Lütfen dikkat edin, Blu-ray disklerini oynamak için PS3 sisteminizin yenilenmiş bir Blu-ray oynatıcı şifreleme anahtarı gerekiyor. Lütfen PS3 sistem yazılımınızı yenileyerek Blu-ray oynatıcı şifreleme anahtarını güncelleyin.”

Bu yıllık yamalar hackerları hala sinirlendiriyor. Tüm mevcut jailbreak araçları güncellenmek zorunda kalacak. PSX Place isimli jailbreak forumunda belirtildiği üzere sistem yazılımını kazara güncelleyenler hackerlar tarafından tüm jailbreak’lerin güncellenmesini beklemek zorunda kalacaklar. Sistem yazılımını geri almanın bir yolu yok. Sistemi sıfırlamak da işe yaramıyor.

Sızdırılan bir Sony grafiğine nazaran PlayStation 3 hala milyonlarca aylık faal kullanıcıya sahip. Lakin, konsol için resmi takviye resmen sona erdi. PlayStation 3, yaklaşık iki milyon aylık faal kullanıcı ile güçlü kullanıcı tabanını müdafaaya devam ediyor. Bu bilgileri içeren rapor neredeyse bir yıllık olsa da, PS3’ün oyun meraklıları ortasında devam eden popülaritesini bizlere çok net bir halde gösteriyor.

Sony’nin oyun konsolları ortasında PS4, piyasaya sürülmesinden bu yana yaygın olarak benimsenmesi sayesinde 71,5 milyon aylık faal kullanıcı ile başı çekiyor. PlayStation 3 güncelleme yamasını yapacak mısınız? Siz ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Comments are closed.