dizinin-akabinde-fallout-4-avrupanin-en-cok-satan-oyunu-oldu-z1WxrI1B.jpg

Dizinin Akabinde Fallout 4 Avrupa’nın En Çok Satan Oyunu Oldu!

 
Geçtiğimiz hafta Amazon işbirliği kapsamında hayranlara sunulan Fallout dizisi genel manada beğenildi ve hala izlenmeye devam ediliyor. Birinci dönemin tüm kısımlarını izleyebildiğimiz bu süreçte dizinin serinin tesiri de gittikçe büyüyor.
 
Dizi etkisiyle Fallout serisi şaha kalkıyor
 
 
 
GamesIndustry.biz tarafından bildirildiği üzere dizinin tesiriyle bir arada seri içerisinde yer alan Fallout 4, geçtiğimiz hafta Avrupa’da en çok satan oyun unvanına ulaşıyor. Oyunun satış sayıları evvelki haftaya nazaran %7.500’den fazla artış gösteriyor ve Avrupa’da tepede olan bu üretim hem dijital hem de fizikî bir biçimde satışlarına devam ediyor.
 
Fallout 4’ün satışlarındaki muazzam artış temel olarak Fallout TV dizisinin Amazon Prime Görüntü’de yayınlanmasının akabinde geliyor. Ülkemizde 11 Nisan tarihinde yayınlanan ve birinci dönemiyle bir arada büyük oranda olumlu yorumlar alan dizi, seriyi daha da tanınan hale getiriyor. Açıklanan ayrıntılarla birlikte öteki üç Fallout oyunu da Avrupa’da birinci 10’a giriyor. Bu oyunlar ortasında Fallout 76, Fallout: New Vegas ve Fallout 3 yer alıyor.
 

Son olarak Fallout dizisinin tesiriyle fiyatsız olarak sunulan taşınabilir oyun Fallout Shelter, günlük karını 20 bin dolardan 80 bin dolara yükseltiyor.

Comments are closed.