discord-oyun-aktifligi-kapatma-nasil-yapilir-5GxJm2bm.jpg

Discord oyun aktifliği kapatma nasıl yapılır?

Dünya çapında on milyonlarca kullanıcıya sahip olan Discord, bilhassa oyunseverler tarafından kullanılan bir toplumsal medya platformu olarak biliniyor. Geniş kullanıcı kitlesiyle öne çıkan bu uygulama, çeşitli oyun topluluklarına mesken sahipliği yapıyor ve böylece oyuncuların bir ortaya gelmesine imkan tanıyor. Bu da aslında platformun büyümesinde kıymetli bir rol oynuyor.

Öte yandan Discord, kullanıcıların hangi oyunu oynadıklarını da profillerinde gösteriyor. Bu özellik, her ne kadar oyuncuların büyük çoğunluğu tarafından sevilse de rahatsız olanlar da yok değil. Neyse ki bu özelliği kapatmanın bir yolu olduğunu söyleyebiliriz. Pekala Discord oyun aktifliği kapatma nasıl yapılır? İşte adım adım yapmanız gerekenler…

Discord oyun aktifliği kapatma (Adım adım)

Discord‘un oyun aktifliği özelliği, VALORANT, League of Legends yahut Red Dead Redemption 2 üzere rastgele bir oyun oynadığınızda yahut Spotify üzere uygulamalardan müzik dinlediğinizde profilinizde bu aktiflikle ilgili bilgi gösteriyor. Bu, saklılığa değer veren kullanıcıları rahatsız edebilir. Neyse ki Discord, kullanıcılara bunu devre dışı hale getirebilmeleri için bir seçenek sunuyor.

Discord oyun aktifliğini kapatmak için öncelikle uygulamaya giriş yapın. Ardından sol alt kısımda profil fotoğrafınızın yer aldığı kısımdaki Ayarlar butonuna tıklayın. Ayarlar sayfası açıldıktan sonra sol taraftaki dikey menüden Aktiflik Ayarları > Aktiflik Saklılığı butonuna tıklayın.

Son olarak buradan “Etkinliklerini başkalarıyla paylaş.” seçeneğini devre dışı hale getirmeniz gerekiyor. Kapalı pozisyona getirdiğiniz taktirde artık oynadığınız oyun yahut dinlediğiniz müzik, profilinizde gösterilmeyecektir. Bu sürecin adım adım uygulanışına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Discord oyun aktifliği kapatma için şu adımları takip etmelisiniz;

  • 1. Adım: Birinci olarak Discord uygulamasını açın.
  • 2. Adım: Sol alt kısımda yer alan küçük profil üzerinden dişli çark simgeli Ayarlar butonuna tıklayın.
  • 3. Adım: Ardından girdiğiniz Ayarlar sayfasında, sol dikey menü üzerinden Aktiflik Ayarları başlığı altındaki Aktiflik Kapalılığı kısmına geçiş yapın.
  • 4. Adım: Son olarak “Etkinliklerini başkalarıyla paylaş.” seçeneğini devre dışı hale getirin.

Bu içeriğimizde “Discord oyun aktifliği kapatma nasıl yapılır?” sorusuna yanıt verdik.

Comments are closed.