dikkat-cazibeli-ortamlariyla-venture-to-the-vile-7-mayista-geliyor-WhghPTdG.jpg

Dikkat Cazibeli Ortamlarıyla Venture to the Vile 7 Mayıs’ta Geliyor

 
Dikkat alımlı ortamlara geçiş yapabildiğimiz ve atmosferik bir yapıya sahip olan bu üretim içerisinde hakikaten de kendimizi ilgi cazibeli maceralarda bulabilecek ve platform ögeleri ile bezeli kısımlara geçiş yapabileceğiz. Aksiyon dolu platform ögelerinin bulunduğu bu üretimde 2 boyutlu bir karakter yapısı ile birlikte karşılaşabilecek kendimize hakikaten de üst seviye bir macera içerisinde bulabilecek ve oyunda yer alan bir kasabada kendimizi hayatta tutma macerasına atılabileceğiz.
 
– Steam sayfası
 
Oyun içerisinde farklı karakterler bulunabilecek, bu karakterlerle birlikte elbette etkileşime girebilecek ve birebir vakitte onlarla bir arada ilerleyebileceğiz. Bunun dışında onlardan çeşitli misyonlar alabilecek ve bu vazifeleri yerine getirerek elbette zorla platform ögelerini aşmak için farklı bölgelere gerçek ilerleyebileceğiz. Yeniden öbür taraftan oyunda farklı bölgeler bulunacak, bu bölgeler içerisinde elimizden geleni yapmaya koyulacak ve her bölge içerisinde farklı düşmanların ve platform zorluklarının olduğundan bahsedebileceğiz.
 
Yine, zamanlamamızı yanlışsız tutturmanız gereken ve birebir vakitte gerçek tuşlara basmanız gereken çeşitli ortamlar bulunacak, bu ortamlarda hakikaten de yer yer verilebilecek ve tıpkı vakitte burada neler olup bittiğini öğrenebileceksiniz. Bunun dışında oyunda ilgi cazibeli bir karakteri denetim edecek, bu karakterin temel özelliklerini elbette öğrenmeniz hayli ehemmiyet arz edecek, bununla bir arada ilerlediğiniz oyun içerisinde türlü türlü bulmacaların ve platform ögelerinin ortasına girebilecek ve bunları aşmak büsbütün sizin işiniz olacak.
 
 
 
Oyun içerisinde Vile tarafından ele geçirilen Rainybrook ismindeki bir kasabada bulunuyoruz. Bu kasaba içerisinde elbette tehlikeli bölgelerde ve ortamlarda kendimizi buluyoruz. Çeşitli güçleri absorbe edebileceğimiz ve bunları def edebileceğimizi yapıp da elbette şiddetli işverenleri alt etmek için de elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz. Oyunda kasabayı içerisinde yer alan insanları kurtarmaya çalışıyor, onların nasıl bir yapıya sahip olduğunu anlamaya başlıyor, onlardan gelen yardım takviyesini elbette esirgememeye çalışıyoruz ve öbür taraftan kayıp arkadaşımızı bulmak için burada elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz.
 
Oyunda ilgi alımlı ortamlara geçiş yaparken buralardaki zorluk platform ögelerini açmak için elbette karakterimizin temel maharetlerini öğrenmemiz gerekiyor. Öncelikle karakterimize birlikte sağa sola yanlışsız ilerleyebilir, süratli bir halde koşabilir, zıplayabilir ve gerçek vakitte yanlışsız atılım yaparak bir yerden bir yere hakikat geçiş yapabiliriz. İşte bu noktada karakterin temel özelliklerini öğrenmek ve onlar üzerinde usta olmak epey değer arz ediyor. Tüm bunları gerçekleştirdikten sonra elbette karakterimizle birlikte süratli bir halde ilerleyebilir ve böylelikle burada yer alan karakterleri kurtarmaya çalışabiliriz. Elbette burada makûs ögelerin olduğundan bahsettik.
 
Kötü ögelerin güçlerini kendimize çekmemizde oyunda yer alan farklı mekaniklerden bir tanesi diyebiliriz. Bir vakitler konutumuz olan bu topraklar elbette şu anda tehlikeli olarak karşımıza çıkıyor ve bu toprakları tekrar eski haline getirmek ve birebir vakitte buradaki düşmanları ortadan kaldırmak büsbütün bizim işimiz oluyor. Çok geç, kayıp arkadaşımızı bulmalı ve birebir vakitte buralardaki berbat ögeleri büsbütün ortadan kaldırmalıyız.
 
 
 
Diğer taraftan oyunda aksiyon dolu platform ögeleri bulunuyor. Bu platform ögeleri elbette birinci etapta kolay, daha sonrasında ise güçlü bir yapının bünyesinde barındırıyor. Zira oyun içerisinde zati zorluk istikrarı bununla birlikte harmanlanmış durumda ve genel olarak her oyunda bu halde işliyor. Birinci olarak kolay platform ögelerini açtıktan sonra elbette oyunda nitekim zorlanabileceğiniz ve yanlışsız vakitte hakikat atak yapmanız gerekebileceği çeşitli kısımlara gelebiliyorsunuz.
 
Örneğin, sağdan soldan çıkan çeşitli bitki modüllerini yahut kuyruk şekli ögelerin bizlere çarpmamasını sağlayabiliyor, üst hakikat zıplamak için yanlışsız objelere tutunmak durumunda kalıyoruz. Onlardan kaçınmak için elbette süratli bir halde sağa sola yanlışsız hareket edebiliyor ve kendimizi burada hayatta tutmak ve tıpkı vakitte üstlere hakikat tırmanmak için güçlü bir gayret içerisinde bulabiliyoruz. İşte bunları gerçekleştirmek için oyunda temel mekanikleri öğrenmemiz ve bunlar üzerinde de biraz daha usta olmamız gerekiyor. Bunları başardıktan sonra bu kuvvetli platform ögeleri içerisinde yer alabilir ve kendimizi bu formda tehlikeli ortamlardan arındırabiliriz.
 
Aksiyon dolu platform ögeleri elbette burada şiddetli bir yapıya bünyesinde barındırıyor ve bu şiddetli yapıya bünyesinde barındırdığından ötürü da her bir oyuncuya ne yazık ki hitap etmiyor. Zira bu üslup oyunlarda güçlü bir yapı olduğundan ötürü her bir oyuncu burada tahminen de sıkılıp oyunu yarıda bırakabilecek diyebiliriz. Lakin bu üslup platform ögelerinden hoşlananlar ve platform zorluklarını aşmak isteyenler için sahiden de hoş ve tatmin edici bir tecrübem burada olduğunu aktarabiliriz. Bu biçim oyunlardan hoşlanırsanız kesinlikle bu yeni bir göz atmanızda ve bir talih vermenizde yarar var.
 
Diğer taraftan oyun içerisindeki grafikleri ve animasyon stiline bakacak olursak, nitekim de ilgi cazip karakterlerin ve grafiklerin olduğundan bahsedebiliriz. Hem etraftaki sanatsal çizimlerin hem de etraf ayrıntılarının bir oldukça ön planda olduğu ve tıpkı vakitte art plandaki o çevresel ayrıntıların ve derinliklerin bir oldukça gözümüze çarptığını deneyimleyebiliyoruz.
 
 
 
Ortam konusunda elbette oyun bizi katiyetle hayal kırıklığına uğratmayacak ve bu mevzuda üzerine çalışılmış bir projenin olduğundan bahsedebiliyoruz. Lakin elbette grafik kalitesi ve animasyonların ne kadar akıcı olabileceği konusunda tahminen de çeşitli tasalarınız bulunabilir. Lakin oyun bu noktada fiyatsız bir demo sürümünü bizlere sunuyor. Şu anda Steam sayfası üzerinden oyunu ziyaret ederseniz, oyunun fiyatsız bir demo sürümünü burada elde edebilir ve oyunu nasıl bir yapıya sahip olduğunu burada görebilirsiniz.
 
Aynı vakitte oyunu nasıl bir yapıya sahip olduğunu öğrendikten sonra elbette burada oyunu satın alıp almayacağınıza da karar verebilirsiniz. Münasebetiyle demo sürümü oyunun bir kısmını fiyatsız bir halde bizlere sunuyor ve bu sayede oyunun nasıl bir yapıya sahip olduğunu ve neleri içereceğini görebiliyoruz. Birebir vakitte burada karakterin temel hareketlerini öğrenebilir ve nasıl bir yapıya sahip olduğunu öğrendikten sonra oyuna satın alıp almayacağımıza karar verebilir yahut istek listesine ekleyebilirsiniz. İşte bu noktada demo sürümle neden emeriz de yarar var diyebiliriz.
 
Diğer taraftan oyunda platform ögelerinin haricinde bir de bulmaca içerikleri bulunuyor. Bu bulmaca içerikleri elbette olmazsa olmaz olarak karşımıza çıkar ve oyunun mühletini uzatan ve birebir vakitte bize hoş bir tecrübe sunan ögeler ortasında yer alır. Keşfedilecek ortamların bulunduğu ve bu bulmacaların çözülmesi gerektiği bu üretimde 2 boyutlu bir dünyayı keşfederken hakikaten de yapılabilecek epey fazla işin olduğunu biliyoruz. Etrafını olabildiğince yeşillik yahut farklılık içeren bu ortamlarda kendimizi gezerken görebiliyor, etrafı keşfederken zıplayabiliyor, sallanabiliyor ve tehlikeli düşmanlarla karşı karşıya kalabiliyoruz.
 
Bu düşmanları ortadan kaldırmak için elbette elimizden geleni yapıyor ve insanlığın burada kaybettiği noktada biz de kendi atılımlarımızı gerçekleştirdikten sonra buradaki düşmanları ortadan kaldırabiliyoruz. Bunun dışında oyunda bulmacalar nitekim de büyük yer kaplıyor ve bu bulmacalarla bir arada sağı solu keşfetmek durumunda kalıyoruz. Bu keşiflerle etraftaki bulmacaların özünü anlamaya çalışıyoruz ve keşifleri yaptıktan sonra da burada neler olup bittiğini öğrenebiliyoruz. Keşifler haricinde elbette burada bulmacaları çözmek için etrafta neler olup bittiğini öğrenmek epey değer arz ediyor. Zira bulmacaların içerikleri birinci etapta kolay, daha sonrasında ise güçlü oluyor. İşte bu noktada bulmacalarının zorluğunu kendimize nazaran ayarlayabiliyor ve ona nazaran de ataklarımızı gerçekleştirebiliyoruz.
 
 
 
Çözülmesi gereken bulmacaların olduğu ve tıpkı vakitte keşfedilecek ögelerin bulunduğu bu üretimde keşif ögeleri da bir oldukça ön plana çıkıyor. Tıpkı vakitte hem bulmacaları çözerken hem de kendi başımıza bir yerlere gitmek isterken elbette bu keşif ögelerinden yararlanabiliyoruz. Keşiflerle birlikte ilgi alımlı karakterlerle tanışabiliyor, onlarla karşılaşabiliyor, bulmacaların özünü burada görebiliyor ve farklı yetenek kısımları ile birlikte karşılaşabiliyoruz.
 
Diğer taraftan oyunda elbette canavarlarla üstesinden gelmek için burada yeteneklerimizin kilidini açabiliyor ve farklı yetenekleri burada ön plana çıkarmaya hazırlanıyoruz. İnsanlığımızı kaybetmek manasına gelse bile bu yetenekleri kullanmak durumunda kalıyor ve geliştirici takımın belirttiğine nazaran oyunda güçlü öykü anlatımı bulunuyor. Ayrıyeten farklı karakterlerin de burada olduğunu söyleyebiliyoruz.
 
Bu karakterlerle bir arada istediğimiz halde tanışabilir, onların neler istediğini ve neler hissettiğini görebilir ve tıpkı vakitte onların nasıl bir yapıya sahip olduğunu anlayabiliriz. Bu sayede onlara yardım edebilir, farklı misyonları gerçek atılabiliyor, bulmaca içeriklerini tahminen de bu karakterler aracılığıyla çözebilir ve daha fazlasını bu oyunda gerçekleştirebiliriz. Hakikaten oyun içerisinde ilgi cazip canavarların bulunduğu ve istila edilmiş kent kasabaları bulunuyor ve tıpkı vakitte burada saat kasabası içerisine geçiş yaptığımız müddet boyunca âlâ lakin tuhaf kasaba halkı ile bir arada tanışabiliyoruz. Bu kasaba halkı içerisinde elbette tuhaf tiplemelerin olduğunu deneyimleyebiliyor ve bu tuhaf insanların burada neler yaptığını ve birebir vakitte hangi meselelerin olduğunu da ortaya çıkarabiliyoruz.
 
Dikkat alımlı ortamların ve çeşitli vazifelerin yer aldığı bu üretimde farklı karakterlerle tanışarak onların kıssalarını öğrenebiliyoruz. Birebir vakitte bu öyküleri keşfetmek için çeşitli vazifeler üstleniyor ve yer yer bulmaca ögeleriyle karşılaşıyoruz. İşte bu noktada onları istediğimiz biçimde yardımcı olabiliyoruz. Bunun dışında kayıp arkadaşımız Ella’yı bulmak, bizim misyon serimizin bir kesimi olarak karşımıza çıkıyor. Hasebiyle art planda, bir yandan bu karakterlerle tanışıp onların misyonlarını yerine getirirken, başka taraftan kayıp arkadaşımızı bulmak büsbütün temel amacımız oluyor. Bunun dışında kayıp arkadaşımızı bulmak için elbette etraftaki ipuçlarını araştırmaya koyuluyoruz.
 
 
 
Bu ipuçlarını kullanarak nereye gittiğini ve ne tarafa gerçek gidebileceğimizi belirleyebiliyoruz. Oyunda farklı hallerde etkilenebileceğimiz ve bulunabileceğimiz gece ve gündüz döngüleri bulunabilir. Bunun dışında oyunda dinamik hava durumu yer alıyor. Bu dinamik hava durumu sistemi ile oyunun bir anda kararabilir yahut direkt güneş açtığında deneyimleyebilir ve tıpkı vakitte gece ve gündüz döngüsü ile ortamın nasıl şekillendiğini ve nasıl ışıklandığını aktarabiliriz. Bu da oyunda yer alan hoş ayrıntılardan bir tanesi ve etraf ögelerinden biri.
 
Oyunda geliştirici grubun belirttiğine nazaran interaktif, yani etkileşimle bir dünya bulunuyor. Bu etkileşimde dünya içerisinde oyunu farklı formlarda etkileyebileceğimiz durumlar kelam konusu. Üstte bahsettiğimiz üzere gece ve gündüz döngüsü bulunuyor. Bu döngülerle birlikte kendimizi farklı bir ortamda bulabiliyor ve ortamın gece manzarası yahut gündüz manzarasının ne kadar değişik olduğunu fark edebiliyoruz.
 
 
 
Bunun dışında geceleri daha farklı canavarlarla ve yaratıklarla karşılaşabilir ve bunların zorluğu da yer yer artabilir. Sırf belli şartlar altında ortaya çıkan öğeleri de birebir vakitte burada toplayabilir ve başka taraftan yan vazifeleri de arayabiliriz. Bu biçim oyunlardan hoşlanıyorsanız, bu oyuna bir göz atabilir ve bir talih verebilirsiniz. Oyun, 7 Mayıs tarihinde oyunculara sunulacak.

Comments are closed.