4-iphone-16-modelinin-maketlerini-yan-yana-gosteren-yeni-fotograflar-internete-sizdi-UlkwQfVn.jpg

4 iPhone 16 modelinin maketlerini yan yana gösteren yeni fotoğraflar internete sızdı

Son birkaç aydır iPhone 16’nın tasarım ayrıntıları hakkında çok sayıda sızıntı ortaya çıktı. Hatta geçtiğimiz günlerde, bazı maket imgeleri bile sızdırılmıştı. Ve artık, farklı bir kaynaktan da kimi maket imgeleri internete düştü.

Bu sefer karşımızda metal maketler duruyor. Yeni sızıntı, görünüşe nazaran evvelki söylentilerden duyduğumuz her şeyi doğruluyor. Lakin bu sızıntının en yeterli yanı, iPhone 16 ile iPhone 16 Pro’yu yan yana göstermesi olabilir. Bu karşılaştırma, sızıntılarda daha büyük bir ekrana sahip olduğu tez edilmesine karşın Pro modelin temel modelden çok daha büyük olmayacağını gösteriyor.

Bu yıl iPhone 16 Pro ekranının 6,3 inç’e, 16 Pro Max ekranınınsa 6,9 inç’e ulaşması bekleniyor. Her iki ekran da Pro olmayan ünitelerden 0,2 inç daha büyük olacak.

Apple’ın daha küçük olan iPhone 16 Pro’ya tetraprism kamera yerleştirmek istediği ve zum lensinin içeride daha fazla yer kaplayacağı bildiriliyor. iPhone 16 Pro’nun bir evvelki modelden biraz daha büyük olması gerekiyor. iPhone 16 Pro Max’in de tıpkı boyut artışını alması gerekeceği için, Pro ve Pro Max ortasındaki boyut farkları öncekilerle dengeli kalacak.

Sonny Dickson’ın paylaştığı fotoğraflarda da görüldüğü üzere, iPhone 16 ile 16 Pro ortasındaki boyut farkı neredeyse fark edilemeyecek kadar az gözüküyor. Birebir durum iPhone 16 Plus ve 16 Pro Max için de geçerli olacak.

Ancak dört iPhone 16 versiyonunun kalınlıkları net bir formda besbelli değil. Elbette, Eylül ayına kadar boyut bilgileriyle birlikte daha çok fazla geçersiz ünitenin sızdırıldığını göreceğimiz varsayım edilebilir.

iPhone 16 maket üniteleri, iPhone 16 serisine gelen başka değerli tasarım değişikliklerine de dikkat çekiyor. Öncelikle, geçtiğimiz yıl yalnızca iPhone 15 Pro modeline özel olarak sunulan Aksiyon düğmesi bu yıl tüm modellerde bulunacak. Ayrıyeten dört iPhone 16 telefonun tamamında Güç düğmesiyle birebir tarafta bir Çekim düğmesi de yer alacak.

Comments are closed.