efsane-star-wars-oyunu-21-yil-sonra-yine-geliyor-BrRNzDpV.jpg

Efsane Star Wars oyunu 21 yıl sonra yine geliyor!

Saber Interactive CEO’su Matthew Karch, verdiği son röportajda Star Wars: Knights of the Old Republic (KOTOR) Remake hakkında kıymetli ayrıntılar paylaştı. Birinci olarak 2021’de duyurulan oyun, geride kalan üç yıl boyunca çok sayıda değişiklikle karşılaştı. Hatta Saber’dan evvel, farklı bir stüdyo tarafından geliştiriliyordu.

Star Wars KOTOR Remake ölmedi

CEO Matthew Karch ise Saber Interactive’in Embracer Group’tan ayrılmasının akabinde, KOTOR Remake’in haklarını elinde tuttuğunu doğruladı. Hususla ilgili olarak Karch, “Bu oyunun üzerinde çalıştığımız açık ve net. Basında tekraren yer aldı. Söyleyeceğim şey, oyunun hayatta ve uygun durumda olduğu” dedi.

Karch, oyunla ilgili teminat vermesine karşın, geliştirme süreci yahut çıkış tarihi hakkında detay paylaşmadı. Embracer CEO’su Lars Wingefors ise bir yatırımcı görüşmesi sırasında, KOTOR Remake’in önünde hala “önemli bir süre” olabileceğini lisana getirdi.

İlk olarak 2021’de duyurulan oyunun, epey çalkantılı bir geçmişi bulunuyor. Aspyr’de üç yıl boyunca geliştirildiğini, akabinde stüdyodan alındığını biliyoruz. Bu süreçte Saber Interactive’a transfer edildi, lakin bir mühlet boyunca beklemeye alındı.

Saber Interactive’in Embracer Group’tan ayrılması ise KOTOR Remake için güzel haberleri beraberinde getiriyor. KOTOR’un hala geliştirilmekte olduğunu söylense de, yakın gelecekte çıkması muhtemel değil üzere duruyor.

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Star Wars KOTOR düzgün bir satış başarısı yakalayabilecek mi? Siz Star Wars için ümitli misiniz? Cevaplarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle kolaylıkla paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için çok kıymetli.

Comments are closed.