dehset-odakli-harvest-hunt-22-mayista-geliyor-UD8ktPfX.jpg

Dehşet Odaklı Harvest Hunt 22 Mayıs’ta Geliyor

 
İlgi cazibeli ortamlarda yer aldığımız ve karanlık atmosferlere yanlışsız geçiş yapabildiğimiz üretimde köyümüzü istiladan kurtarmaya çalışıyoruz. Ayrıyeten veba salgını ile bir arada karşılaşabiliyor ve bu salgın ortadan kaldırmak için elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz.
 
Karanlık ortamlarda ilerlemeye başladığımız esnada elbette tek gözetici muhafız olarak bizim olduğumuzu görebiliyoruz. Münasebetiyle burada yer aldığımız müddet boyunca vebadan etkilenen tuhaf canavarların ve yaratıkların olduğunu aktarabiliyor ve karanlık sırları açığa çıkarmak için elimizden geleni yapmak için farklı biçimlerde aksiyonlarda bulunabiliyoruz. Tüyler ürpertici karanlık ortamlara geçiş yapabildiğimiz üretimde elbette gölgelerle farklı diyarlara ilerleyebiliyor, buraları keşfedebiliyor, etraftan çeşitli kaynaklar toplayabiliyor ve elimizdeki kısıtlı kaynaklarla birlikte ilerlemek durumunda kalıyoruz.
 
Kara vefatının pençesinde yer aldığımız müddet boyunca etrafın ne kadar da korkutucu ve ürkütücü olduğunu görebiliyor ve bunlarla birlikte tüylerimizi diken diken eden bir yapıyla karşılaşabiliyoruz. Kana susamış düşmanların yer aldığı bu yakında hem canavarların hem de yaratıkların olduğundan bahsedebiliyor ve istediğimiz üzere bu dünya içerisinde elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz, köyümüzü takip eden bu kabus üzere yaratıklara karşı gelebileceğimiz ve burada muhafız olarak yer alabileceğimiz üretimde. Öbür taraftan gizemli ögeleri açığa çıkarmak için elimizden geleni yapmaya koyulurken, tıpkı vakitte hayatta kalmak için burada şiddetli bir gayret verebiliyoruz. Daima olarak bir şeyleri deneyebileceğimizi, yenilebileceğimiz ve tekrar yola düşeceğimiz üretimde denemeler yaparak elimizden geleni yapmaya koyuluyor ve bunlarla birlikte de ilgi cazip ortamlarla karşılaşabiliyoruz.
 
 
 
Roguelike ögeleri bünyesinde barındıran bu imalinde bir yandan ilgi cazip ortamlarda ve karanlık atmosferlerde kendimizi bulurken, öteki yandan ise kaçmak durumunda kalıyoruz, elimizdeki silahları yahut öbür ögeleri kullanarak düşmanların üstesinden gelebileceğimiz kapana kısılmış ve izole edilmiş bir köye içerisinde yer bulabileceğimiz üretimde her şeyin göründüğü üzere olmadığını ve buradan hakikaten değiştiğini hissedebiliyoruz. Muhafız olarak mukadderatımızı belirleyebileceğimiz ve yapabileceğimiz seçimlerle birlikte ilerleyebileceğimiz üretimde her bir seçimle bir arada bahtımızı burada şekillendirmek durumunda kalıyor ve lanetli ruhların burada koruyucusu olmak dışında elbette yaklaşan karanlığa karşı da burada elimizden geleni yapmak durumunda kalıyoruz.
 
Nitekim oyunda ilerlerken, elbette bu topraklar üzerinde nitekim de şiddetli bir yapının olduğundan bahsedebilir ve bu toprakları savunmak için de burada farklı hareketlerde bulunmak durumunda kalıyoruz. Gece ortaya çıkan yaratıklarla ve canavarlarla yüzleşebileceğimiz, onları alt edebileceğimiz ve yaratıklara karşı durabilecek tek muhafızın, yani koruyucunun biz olabileceği bu yakında karanlık atmosferler içerisinde kendi yolumuzu bulmaya çalışıyor ve tıpkı vakitte üretici ortamlarda yolumuzu bulurken hayatta kalmanın yollarını arayabiliyoruz. Oyunda ilerlerken elbette ilgi cazip ortamlarla karşılaşabiliyor, her bölge içerisinde farklı yaratıklarla ve canavarlarla karşılaşabilir ve düşman cinslerinin burada epey farklı olduğunu aktarabiliyoruz.
 
Her bir düşman çeşidi burada farklı hallerde bizlere saldırabilir ve onların hücumlarını öğrenmek epeyce kıymet arz ediyor. Hasebiyle oyun içerisinde yapacaklarımız her bir hareketle bir arada farklılık gösterebilir ve bu farklılıklarla birlikte de düşmanların üstesinden gelmek temel amacımız olarak karşımıza çıkıyor.
Vebanın süratli bir formda yayıldığı ve tıpkı vakitte sırf koruyucuların bu vebaya karşı gelebileceği üretimde, biz de burada bir muhafız olarak yer alıyor ve hem karanlığa karşı hem de vebaya karşı elimizden geleni yapmak durumunda kalıyoruz. Bana süratli bir formda geldiği ve çürümenin ve endişenin bir anda ortaya çıktığı bu üretimde elbette vebadan etkilenenlerin burada dikkat cazibeli bir yapıyla karşımıza çıktığını ve tıpkı vakitte tuhaf yaratıkların ve canavarların dönüşünü aktarabiliyoruz. Kendinden geçmiş insanların adeta korkutucu ögelerle bir ortaya gelmesiyle birlikte oluşan düşmanlar üzerimize farklı biçimlerde gelebiliyor ve hem beşerler hem de hayvanlar bu durumdan epey etkilenmiş durumda karşımıza çıkıyor.
 
 
 
Hayvanların ele geçirildiği, gelişen toplumun sona erdiği bu üretimde bir yandan insanları kurtarmaya çalışırken öbür yandan canlıları kurtarmak büsbütün bizim işimiz oluyor. İşte bu maksatla birlikte yer alabildiğimiz üretimde toprağı ve mahsulleri kurtarmaya çalışıyor, insanları tekrardan bir ortaya getirmeye başlıyor ve canlıları da birebir biçimde burada kurtarmak için elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz. Oyunda farklı formlarda hareketlerimiz bulunuyor ve akşam karanlığı içerisinde yalnızca karanlıkta değil, birebir vakitte tuhaf bir dehşetle birlikte de buradaki yerimizi almaya hazırlanıyoruz.
Avcı olarak ilerlemeye çalıştığımız ve akşam karanlığında daima olarak yer aldığımız üretimde, elbette dehşet verici ortamlarla karşılaşabilir ve her bölge içerisinde farklı yaratıkların ve canavarların olduğunu aktarabiliyoruz. Daha evvel görülmemiş dehşetleri fısıldayan Mısır tarlalarından terk edilmiş köylere kadar farklı bölgeler içerisinde yer alabilir ve buralarda kedinin fareyle oynadığı üzere aslında bir yakalamaca içerisinde kendimizi bulabiliyoruz. Oyunda hayalet içerikli varlıklar bulunuyor ve bunlarla birlikte elbette vebadan etkilenen canlıların ve yaratıkların da olduğunu söyleyebiliriz. Bu yaratıklarla birlikte ilgilenirken elbette hayatta kalmanın ne kadar şiddetli olduğunu da anlayabiliyor ve burada yer aldığımız mühlet boyunca çabucak dikkat etmemiz gereken türlü türlü tehditler yer alıyor.
 
Çarpık bahtımıza boyun eğebileceğimiz, hayatta kalmanın mimarı olabileceğimiz üretimde ilgi cazibeli maharetleri ve araçların da olduğunu aktarabiliyoruz. Oyundaki ilerleyen süreçlerde kendimize ilişkin marifetlerin kilidini açabiliyor, bu marifetleri üzerinde ustalaşmaya çalışıyor ve elimize farklı silahlar alabiliyoruz. Tıpkı vakitte ilgi cazibeli bir silah cephaneliğinden kendimizi alıkoyamıyor ve bu silah cephaneliği içerisinde elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz.
 
Oyunda cehennem labirenti içerisinde ilerleyebiliyor, kapalılık ve strateji ögelerini birleştirebilir ve her bir oyuncu burada farklı bir tecrübe elde edebilir. Zira burada yapabileceklerimiz hayli fazla değişkenlik gösterebilir ve bu değişkenlikle birlikte de kendi yolunu seçebilir ve bununla bir arada de gidişatımızı yönlendirebiliriz. İşte bu noktada her bir oyuncu farklı bir tecrübe elde edebilir.
 
 
Gecenin karanlığında yer alabildiğimiz ve farklı tıptaki düşmanların yer aldığı üretimde, birebir vakitte eşsiz imtihanlara yanlışsız adım atabiliyor ve bu imtihanlardan muvaffakiyetle ayrılmak için elbette elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz. Öbür taraftan bir deste sisteminin olduğundan bahsedebiliyoruz, bu deste sistemi ile birlikte hem kendi hünerlerimizi ön plana atıyor, çeşitli bonuslar ve avantajlar yakalayabilir ve bunlarla birlikte de istediğimiz üzere oyundaki yerimizi alabiliriz.
 
Bu sistemlerle bir arada yer alabildiğimiz ve tıpkı vakitte sistemleri özelleştirebildiğimiz üretimde elimizden geleni yapmaya koyularak burada süratli bir formda ilerlemeye çalışabiliyoruz. Her bir kısım içerisinde yer aldığımız müddet boyunca elbette ilgi cazibeli ortamlarına karşılaşabilir, bu ortamlarda kendimizi bulabilir ve eşsiz bir imtihan içeriği ile buradaki yerimizi alabiliriz. Toprağı sızan lanetli ögelerinin yer aldığı bu üretimde, kendimizi aslında bir zeka ve irade sınavı içerisinde bulabiliyoruz. Bu imtihanlardan muvaffakiyetle ayrılmak için elimizden geleni yapmaya koyuluyor, elimizdeki silahları ateşleyebiliyor, gizlenebiliyor, stratejimizi kendimize nazaran ayarlayabiliyor ve daha fazlasını yapabiliyoruz.
 
Münasebetiyle tüyler ürpertici oynanışı ve içerikleri ile birlikte yer alabildiğimiz üretimde, kendimizi kaygı ve hayatta kalma tecrübesiyle bir arada ön plana atmaya çalışıyoruz. Birebir vakitte bu ögelerin ya da sıra strateji ve ilgi cazibeli olayların olduğunda da bahsedebiliyoruz. Geliştirici takımın belirttiğine nazaran oyunda elde çizilmiş ortamların bulunduğu ve ilgi alımlı görüntülerin yer aldığı bir dünyada kendimizi bulmaya hazırlanıyor ve bunlarla bir arada de oyundan nitekim de keyif almak durumunda kalıyoruz.
 
Diğer taraftan oyunda öylece bir öyküden olabileceğinden bahsediliyor ve kendimizi bir avcı olarak oyundaki yerimizi almaya hazırlanıyoruz ve kültürel açıdan ve başka taraftan dünya açısından ilgi alımlı olaylarla karşılaşabiliyoruz. Münasebetiyle oyun içerisinde her bir bölge içerisinde rastgele olaylarla bir arada yerimizi almaya karar veriyor ve birebir vakitte Avrupa’dan kültürüne dayalı bir yapıdan burada bahsedebiliyoruz, daha karanlık ve daha derin bir yapıyla bir arada yer alabileceğimiz üretimde 5 gecelik bir hayatta kalma tecrübesi bizleri bekliyor ve her muhafız oyunda berbat niyetle ve lanetli bir formda birbirine bağlanıyor, diyebiliriz.
 
 
 
5 amansız gece içerisinde ortaya çıkan unutulmaz öyküleri deneyimleyebileceğiniz ve her birinin kendi sistemi ile birlikte yer alabileceği yapıda öyküleri burada keşfetmek durumunda kalıyor. Birebir vakitte güçlü taraflarından yararlanabiliyor ve bu muhafızları her birine tek tek denetim etmek durumunda kalıyorsunuz oyunda tekrar tekrar oynayabileceğiniz bir yapı yer alıyor ve tarot’tan ilham alan üretimde elbette sonsuz olasılıktan ilham alan yapının burada olduğunu aktarabiliyoruz. Öbür taraftan fısıltı sistemi olduğunu söyleyebilirim ve her döngü içerisinde yüzlerce rastgele olayların olduğundan bahsedebiliyoruz. Bu rastgele olayları ile birlikte seyahatimiz nitekim de farklı taraflara hakikat evrilebilir ve kendi seyahatimiz burada özelleştirip kişiselleştirebiliyoruz.
Kısaca toparlayacak olursak, oyunda nitekim nişancı ve aksiyon ögeleri ön plana çıkan ve tıpkı vakitte hayatta kalma ve dehşet tecrübesini bizlere sunan bir yapı bulunuyor. Bu tecrübeyle bir arada kendimize özelleştirip kişiselleştirebiliyoruz ve her bir oyuncu burada farklı bir tecrübe elde etmeye hazırlanıyor. Bu tecrübeyle bir arada kendimize daha da üstlere hakikat çıkarabilir, güçlendirebilir ve daha fazla etkileşimle bir arada buradaki yerimizi almaya koyuyoruz. Oyunda farklı bölgelere gerçek ilerleyebiliyor, her bölgeyi burada keşfetmek durumunda kalıyor ve bölgeler ortasında geçiş yaptığınız müddet boyunca nitekim de yapabileceklerimiz epey değişkenlik gösterebiliyor. Öbür taraftan, oyun içerisinde burada bulunduğumuz esnada yapabileceklerimiz büsbütün başka oyunculardan farklılık gösterebiliyor. Zira stratejilerimizi ve planlarımızı buna nazaran ayarlayabiliyoruz.
 
 
 
Bu ayarlama esnasında ise tarot’tan ilham alan yapılarla kendimize farklı döngülere koyabiliyoruz. Bu döngüler içerisinde hayatta kalmak için farklı stratejileri ön plana çıkarmaya hazırlanıyor ve bölgeler ortasındaki çeşitli düşmanları nasıl bir yapıda olduğunu öğrenmeye çalışıyoruz. Zira her bölge içerisinde farklı düşmanlarla birlikte karşımıza çıktığından ötürü, bu düşmanları nasıl alt edileceğini büsbütün biz karar verebiliyoruz ve bu biçim oyunlardan hoşlanıyorsanız, bu oyuna bir göz atabilir ve bir talih verebilirsiniz. Zira oyun hakikaten özünde hayatta kalma ve dehşet tecrübesini bizlere aktarıyor ve bir dehşet tecrübesini bizde kendi içimizde özelleştirip kişiselleştirebiliyoruz.
Bu usul bir oyun tecrübesini adım atmak istiyorsanız, bu imal 22 Mayıs 2024 tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Oyunun şu anda Steam sayfası açık durumda ve dilersem Steam sayfası üzerinden istek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Oyun bağımsız bir geliştirici tarafından bizlere sunacağından ötürü, elbette beklentilerinizi üst düzeyde tutmanız gerekmiyor. Münasebetiyle, beklentilerinizi istikrarlı tutmanız çabucak hemen her oyun için yararı oluyor. Zira beklentiler ne kadar yüksek olursa, oyuna geçiş yaptığınız müddet boyunca elbette bu beklentiler karşılanmadığı sürece ne yazık ki pek fazla keyif alamıyorsunuz. Lakin düşük beklentiyle girdiğiniz oyunlardan elbette çok daha fazla keyif almanız mümkün diyebiliriz.

Comments are closed.