vucutlari-inceleyebileceginiz-autopsy-simulator-yolda-CdrqlG3a.jpg

Vücutları inceleyebileceğiniz Autopsy Simulator Yolda

 
Daha evvel bu stil simülasyon oyunlarının bizlere sunulduğunu gördük. Tekrar burada da tıpkı biçimde oyunda vücutları kurcalayabiliyor, neler olup bittiğini öğrenmeye çalışıyor ve bu vücutlara otopsi sürecini gerçekleştirebiliyoruz. Lakin artık yeni bir simülasyon oyunu daha karşımıza çıkmaya hazırlanıyor ve bu oyun dahilinde elbette vücutlara istediğimiz formda otopsi yapabiliyor, onların vefat halini ortaya çıkarabiliyor ve daha fazla araştırma ile birlikte ilgi çekeceğimizi sizlere aktarabiliyoruz.
 
– Steam sayfası
 
Korku ögelerine sahip bir simülasyon oyunu olarak bizlere sunulmak istenen bu üretimde cesetleri inceleyerek elbette temel sonuçlara varabiliyor ve bu sonuçlara vardıktan sonra da ilgi cazip olayların başlangıcının burada bizlere sunulduğunu aktarabiliyoruz. Gizem dolu bir dehşet öyküsüne dönüşen bu üretim içerisinde yapacağımız ataklara nazaran değişkenlik gösteren ögelerin da olduğunu söyleyebilir ve bununla bir arada kıssanın gidişatı elbette oyuncuların dikkatini çekecek tipten diyebiliriz. Bu şekil oyunlarda her bir oyuncunun farklı bir tecrübe içerisine girebileceğini ve yapacakları burada değişkenlik gösterebileceğini biliyoruz.
 
Başka taraftan geliştirici grubun belirttiğine nazaran oyunda kimi durumlarda rastgele olaylar meydana gelebiliyor ve bu da her bir oyuncuya farklı bir tecrübe tattırabiliyor. Hasebiyle oyunda yer aldığınız müddet boyunca ilgi cazibeli ögelerin karşınıza çıktığını ve bu ögelerle bir arada de kıssanın ilerlemek durumunda kaldığını aktarabiliyoruz. Esasen oyunda daima olarak birebir şeyi yapıyor üzere gözüksek de birebir vakitte farklı testler içerisine girdiğimizde burada etkileşime girebileceğimiz ögelerin farklılaştığını deneyimleyebiliyoruz.
 
 
 
Yukarıda bahsettiğimiz üzere oyun içerisinde kaygı ögeleri bulunuyor ve birebir vakitte burada Jack isminde bir patoloji uzmanı rolünü üstleniyoruz. Bu uzmanla birlikte yapacaklarımız elbette değişkenlik gösterebilir ve gizemli bir bayanı burada otopsi ederken ilgi alımlı olaylarla karşılaşabiliyoruz.
 
Olayların birinci etabı elbette bu gizemli bayanı otopsi süreci ile başlıyor ve tıpkı vakitte bayanın vefat sebebini araştırırken burada tuhaf olaylarla karşılaşabiliyoruz. Endişe ögeleri ile birlikte elbette alttan yavaş yavaş bir endişe ögelerinin ortaya çıkması ve hakikaten de bizleri ürkütecek ve tüylerimizi diken diken edecek olayların bizlere sunulması, bu üslup oyunların her bir oyuncu tarafından oynanamayacağını ortaya koyuyor. Hasebiyle oyunda nitekim de endişe içeriklerinden çok fazla korkmayan ve bunlara gösterebilecek oyuncu kitlesinin yer alması gerekiyor. Şayet bu usul oyunlardan hoşlanıyorsanız, kesinlikle bu oyuna bir göz atmanız ve bir baht vermenizde yarar var. Elbette oyunun bir gibisi olduğundan ötürü tahminen de yapacaklarınız burada tıpkı ögeler olabilecek fakat oyun özünde elbette farklılaşıyor ve kıssa kapsamında da elbette bizlere farklı bir tecrübe sunmayı hedefliyor.
 
Gizeme dönüşen bir vücut ile bir arada yer aldığımız imaline uzun müddettir kayıp olan karımız Kate’in bir anda nişan yüzüğünü buluyoruz. İşte çalışmalarımızı gerçekleştirirken bu yüzüğün ortaya çıkması ve kayıp olan bu karımızın bir anda bu halde karşımıza gelmesi elbette soru işaretlerini de beraberinde getiriyor ve bu halde çalışmamıza devam ederken öbür yandan ise art planda bu kıssanın yavaş yavaş işlendiğini deneyimleyebiliyoruz.
Patoloji uzmanı olarak geri döndüğümüz bu üretimde, kayıp karımızın izini sürerken bir yandan da farklı vücutlar üzerinde otopsi yapmaya devam ediyoruz. İşin bir tarafında mesleğimizi icra ederken öteki tarafında ise art plandaki gizemi çözmeye çalışıyoruz. Otopsi yaparken ortaya çıkan dehşet ögeleri ve gerçeğe dayalı ürkütücü ayrıntılar, şeytani güçler ve kendi fikirlerimizle savaşı beraberinde getiriyor. Raporları inceleyip belgelere bakarak kurbanların geçmişlerini öğrenmeye çalışırken, kayıp karımıza ilişkin ipuçlarını da takip ediyoruz. Her otopsi sonucunda farklı gizemli olaylarla karşılaşırken, kimi bulgular bizi karımıza bir adım daha yaklaştırıyor.
 
 
Oyun içerisinde her vücuda ufak bir raporla başlıyoruz. Vefat nedeni evvelden belirtilmiş olsa da, ayrıntılı incelemelerle tam sebebini ortaya çıkarıyoruz. Raporları inceleyip yazabiliyor, belgelere bakabiliyoruz. Evraklar, kurban hakkında çeşitli ipuçları ve ayrıntılar içeriyor. Geçmişlerini öğrenmek, vefatlarına dair kıymetli bilgiler verebiliyor. Bu araştırmalar, art plandaki öyküyü de aydınlatıyor. Uzmanlar tarafından tahlil edilen hadiselerin her biri, kendine ilişkin bir öyküye sahip. Bu kıssalarla farklı hayatlara dokunuyor, sırları açığa çıkarmaya çalışıyoruz.
Oyunun en kıymetli noktası, otopsileri hakikat formda yapabilmek. Bunu yapmak için vücutları incelememiz ve tüm gerekli bilgileri toplamamız gerekiyor. Raporları, dava evraklarını ve öbür dokümanları inceleyerek vücut hakkında bilgi ediniyoruz. Ne kadar çok bilgi edinirsek, o kadar düzgün bir rapor oluşturabiliriz. Bu noktada her atılım çok kıymetli ve her bir raporu dikkatlice incelemek gerekiyor.
Patoloji uzmanı Jack olarak yer aldığımız bu üretimde bir yandan karımızın kayıp eşyalarını bulmaya çalışırken öbür yandan ise otobüs yapmaya devam ediyor ve otobüs yaptıkça ve yeni vücutlar geldikçe onlar üzerinde çalışmalarımıza başlıyor ve her otopsi sonucunda ise farklı gizemli olaylarla karşılaşabiliyoruz. Birtakım otobüsü sonuçları içerisinde elbette eski karımıza ilişkin olan çeşitli ipuçlarını yakalayabilir ve bunları rastladıktan sonra da ortamı ne kadar gerildiğini ve dehşet ögelerini da ortaya çıkmasına ne kadar bariz olabileceğini görebiliyoruz.
Oyunda vücutları araştırırken öncelikle ufak bir raporla bir arada başlayabiliyoruz.
 
Ölüm nedeni rastgele bir sebeple belirtilmiş olsa da burada üst seviye incelemelerle birlikte tam olarak sebebini ortaya çıkarabiliyoruz. Bu sebeplerle bir arada birebir vakitte raporları inceleyebilir, raporları yazabiliyor ve öteki taraftan belgelere bakabiliriz. Evraklar içerisinde elbette ilgi cazip ipuçlarına ve o kişi hakkında çeşitli ayrıntıları rastlayabiliyoruz ve böylelikle kurbanın geçmişine burada öğrenmeye çalışıyoruz. Elbette burada geçmişleri öğrenmek ve onlarnı neler yaşadığını bilmek sahiden de büyük oranda değer arz ediyor. Zira yaşantısı ile alakalı bulunan problemler elbette vefata de yansıyabiliyor. Hasebiyle burada yapacağımız araştırmalar elbette art planda yer alan öykü ile birlikte bir anda ilerleyebiliyor ve uzmanlar tarafından tahlil edilen hadiselerin burada olduğunu görebiliyoruz.
 
 
Oyunda her bir karakterin ve vücudun kendine ilişkin bir öyküsü bulunuyor. Bu kıssalarla bir arada elbette bizde farklı kıssalara dokunabilen açığa çıkmak sırlarını açığa çıkarmaya çalışıyoruz. Bu yüzden oyunda en uygun formda otobüs yapabilmek için onların vücutları giriş yapabiliyor hem de dışarıdan bilmeniz gereken tüm ögeleri burada öğrenebiliyoruz. Hasebiyle oyunda incelememiz gereken raporları, dava evraklarını ve daha fazlasını burada inceleyebiliyor ve o vücut hakkında ilgi alımlı sırları açığa çıkarmaya çalışıyoruz. Ne kadar çok bilgi öğrenebilirsek o kadar çok bilgiye sahip olabiliyor ve böylelikle kendimizi daha rahat bir rapor oluşturma evresine getirebiliyoruz. İşte bu noktada yapacağınız ataklar epeyce ehemmiyet arz eder ve her bir raporu ince ince bakıp onları temin etmek büsbütün sizin işiniz oluyor.
 
Cesetleri incelemek ve ilgi alımlı olayları açığa çıkarmak zorunda olduğumuz bu üretimde, bahsi geçen evrakları inceleyerek vefat edenlerin neler yaşadıklarını öğrenebiliyor ve gerçek hayatta neler olup bittiğini farkına varabiliyoruz. Uzmanlar tarafından tahlil edilen hadiselerin yer aldığı bu üretimde her hadise ile bir arada farklı bulgulara ulaşabiliyoruz. Geliştirici grubun titiz çalışmasıyla oyunda yer alan her olay, gerçek uzmanlar tarafından oluşturulmuş olaylardan oluşuyor ve oyunda yer aldığımız müddet boyunca gerçekçi bir otopsi sürecine dahil oluyoruz.
 
Tıpkı formda, oyunda yer aldığımız müddet boyunca en uygun otopsiyi gerçekleştirmek için elbette belli bir sırayı izlememiz gerekiyor. Bu makul sıra her otopside değişkenlik gösterebiliyor. Elbette yapacağınız kesiler ve incelemeler büsbütün değişkenlik gösterebilir ve bu değişkenliklerle birlikte örneğin bir vücuda farklı açılardan bakabilir ve farklı sırlarını burada açığa çıkarabiliyorsunuz. Fakat nihayetinde hepsi bir noktada birleşebiliyor ve bu biçimde ortak bir sonuca varabiliyorsunuz.
 
 
Oyunda vücutların içerisine giriş yapabilir, bu vücutlarda neler olup bittiğini öğrenebilir ve her bir kaburgayı kesebilir, kaburgaların içine geçiş yapabilir, kesikler atabilir ve daha fazlasını gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu sayede o vücuda neler olup bittiğini öğrenebilir ve gerçekçi davranışlarla birlikte burada raporlarımızı hazırlamak durumunda kalıyoruz.
Oyunda öbür taraftan organların ne durumda olduğunu görmemiz gerekiyor. Bununla birlikte elbette kendimizi en yeterli formda oyunda bulmaya çalışıyor ve organları araştırmak ve birebir vakitte onların hangi yapıda olduğunu görmek büsbütün bizim işimiz oluyor. Elbette vefat sebebini bulmaya çalışırken hangi ögelerle karşılaşabileceğimiz burada birtakım durumlarda rastgele karşımıza çıkıyor ve burada gerçekte odaklanmak durumunda kalıyoruz.
 
Burada yer alan organlar, dokular, yaralanmalar, olaylar ve daha fazlası her biri detaylı bir formda karşımıza çıkar ve bunlarla bir arada daha gerçekçi bir ortam içerisinde kendimizi bulabiliyoruz. Münasebetiyle oyunda yer alan kalp, böbrek yahut öbür ögeler büsbütün gerçek hayattan alınmış bir halde ve büsbütün tıpkı biçimde modellenmiş bir yapıyı bünyesinde barındırıyor. Bu halde kendimize oyun içerisinde gerçekçi bir oyun tecrübesi içerisinde bulabilir ve böylelikle daha süratli bir formda ilerleyebiliyoruz ve oyundan daha fazla keyif alabiliyoruz.
Dolayısıyla bu şekil oyunlardan hoşlanırsanız, hakikaten de bu oyuna bir göz atmanıza yarar var. Zira oyunda gerçek hayattan ilham alınan modellemeler yapılmış durumda ve birebir vakitte burada ilgi alımlı endişe ögelerinin olduğundan da bahsetmemiz gerekiyor. Kaygı oyunlarından da hoşlanıyorsanız bu imal tam size nazaran diyebiliriz.
 
 
 
Simülasyon ve endişe ögelerinin birleşimi ile meydana gelen bu üretimde elbette yapabilecekleriniz epeyce fazla değişkenlik gösterebiliyor. Örneğin, oyunda organların ve başka dokuların durumuna bakarak bu vücuda neler olup bittiğini öğrenebiliyorsunuz. Çeşitli yaralanmaların ve öteki ögelerin büsbütün gerçekçi bir biçimde karşımıza çıktığı bu yakında simülasyon ve dehşet ögelerinin bir kombinasyonuna erişebiliyoruz. Öteki taraftan, otopsinin gerçekçiliğinin yanı sıra tüyler ürpertici dehşet ögelerinin bizlere sunulduğunu aktarabiliyoruz. İlgi cazip bir öykü ile birlikte, elbette bizleri oyuna kitlemeyi hedefleyen bu üretimle karşılaşıyoruz ve oyunda yapabileceklerimizle bir arada değişkenlik gösteren bir yapıyla karşılaşabiliriz.
 
Öte yandan, oyunda elbette grafik ve animasyon kalitesine bakacak olursak orta seviyede bir kaliteden bahsedebiliriz. Zira oyun bağımsız bir geliştirici tarafından bizlere sunulacağından ötürü, büyük çaplı ve büyük bütçeli bir yapıdan bahsedemiyoruz. Münasebetiyle oyunda yer aldığımız müddet boyunca tüm bu ögelerle bir arada ilerlemeye başlıyoruz ve kaygı ögeleri ile bir arada de karşılaşmak durumunda kalıyoruz. Öncelikle vücutları araştırabildiğimiz ve daha sonrasında ise bu vücutları neler olup bittiğini bir rapor halinde hazırlayabildiğimiz üretimde organların durumuna kağıda geçirebiliyor, dökümanları burada alabiliyor, bilgisayara okutabiliyor ve daha fazlasını gerçekleştirebiliyoruz. İşte bu noktada gerçekçi bir yapıyla bir arada de karşılaşıyoruz.
 
 
Oyunda elbette vücutları araştırırken ve bir yandan araştırma yaparken orta sahnelerin ve kaygı ögelerinin bizlere sunulduğunu aktarabiliyoruz. Hakikaten de tüyleri ürpertici olayların bizlere sunulduğunu ve bir anda karşımıza çıkan tuhaf vücutların bizleri korkuttuğu bu üretimde tüylerinizi diken diken edecek bir yapıyla müsabakaya hazırlanabilirsiniz. Otopsiliğin gerçekçiliğinin yanı sıra tıpkı vakitte ilgi cazibeli olayların meydana geldiği bu üretim 9 Mayıs tarihinde biz oyun severlere sunulmayı bekliyor. Oyunu birebir vakitte Steam sayfası üzerinden istek listenize ekleyebilirsiniz.

Comments are closed.