samsung-galaxy-s22-kullanicilarini-uzen-iddia-XMOyN7Bf.jpg

Samsung Galaxy S22 kullanıcılarını üzen iddia!

Samsung, ocak ayında gerçekleştirdiği Unpacked etkinliğinde yeni Galaxy S24 amiral gemisi serisini tüketicilerin karşısına çıkardı. Bu yeni akıllı telefonlar, teknik özellikleri bir yana yapay zeka dayanağı ile de dikkat çekmeyi başardı. Samsung‘un Galaxy AI olarak isimlendirdiği bu yapay zeka özelliklerinin birtakım evvelki modellere de sunulacağı açıklanmıştı. Bugün ise Samsung Galaxy S22 kullanıcılarını üzen haber geldi.

Samsung Galaxy S22 serisi, Galaxy AI güncellemesi almayacak

Bilmeyenler için Galaxy AI; iletileri ve dokümanları gerçek vakitli olarak çevirme, telefon görüşmelerini 13 farklı lisan ortasında çevirme ve düzenlenmiş fotoğrafları doldurma üzere özellikler getiriyor. Bu bağlamda Samsung telefon kullanıcıları tarafından merakla bekleniyor.

Samsung, Galaxy AI‘ı Galaxy S24 serisi için aslında sunmuştu. Yakın vakitte S23 serisi için de yayınlandı. Lakin kısa mühlet akıllı telefon pazarının muteber kaynaklarından Anthony, Galaxy S22 serisi için Galaxy AI sunulmayacağını tez etti. Buna nazaran Galaxy S22, Galaxy S22 Plus ve Galaxy S22 Ultra modelleri, güncelleme almayacak.

Bir Samsung çalışanından bilgi aldığını söyleyen Anthony, Galaxy S22 bir yana 2022’de piyasaya sürülen öbür amiral gemilerinin de güncellenmeyeceğini bildirdi. Bu durumda 2021’de çıkış yapan Galaxy S21 serisi için beklentilerin bir epey düşük olduğunu söyleyelim. Alışılmış bunun bir argüman olduğunu da unutmamakta yarar var.

Galaxy AI özellikleri

  • Mesajları ve evrakları gerçek vakitli olarak çevirme
  • Telefon görüşmelerini 13 farklı lisan ortasında çevirme
  • Göndermeden evvel tonu ayarlamak için iletileri tekrar yazma
  • Yapay zeka kullanarak düzenlenmiş fotoğrafları doldurma
  • Ses transkripsiyonlarında konuşmacıları tanımlama

Peki siz bu bahis hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.