ruhi-cenetin-youtube-kanali-hacklendi-CNC4Vyee.jpg

Ruhi Çenet’in YouTube Kanalı Hacklendi!

Türkiye’nin en tanınan içerik üreticilerinden Ruhi Çenet‘in YouTube kanalı, an prestijiyle kripto para dolandırıcıları tarafından ele geçirilmiş durumda. İsmi “Ripple” olarak değiştirilen YouTube kanalında “Ripple’dan SEC’in 2 Milyarlık Cezasına Yanıt! XRP FİYAT TAHMİNİ” başlıklı bir canlı yayın başlatılmış durumda.

Ruhi Çenet’in kanalı Ripple olarak değiştirildi, Ripple CEO’sunun uydurma canlı yayını başlatıldı

Söz konusu görüntünün kapağında Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse yer alıyor. Bu ortada kelam konusu görüntü isminin rastgele seçilmediğini ve @live_Ripple.NeW.US. kullanıcı ismine sahip düzmece Ripple kanalının dün akşamki canlı yayınıyla teğe bir tıpkı olduğunu söyleyelim.

Sahte canlı yayını anlık 30 bin kişi izliyor

Görünen o ki Ruhi Çenet’in kanalını ele geçiren siber korsanlar, Ripple yatırımcılarını hedefleyen bir küme dolandırıcıdan oluşuyor. Çünkü kullanıcı ismi “Ripple_x_live” olarak değiştirilen Ruhi Çenet kanalının ana sayfasına girdiğinizde 13,4 bin aboneye sahip düzmece Ripple kanalına ilişkin oynatma listelerinin yer aldığını görüyorsunuz. 

Webtekno olarak Ruhi Çenet’e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Hususla ilgili yeni gelişmeler olduğunda haberimizi güncelleyeceğiz.

Comments are closed.