tiktok-artik-de-instagrama-rakip-olmaya-hazirlaniyor-fQOeBZdl.jpg

TikTok, artık de Instagram’a rakip olmaya hazırlanıyor

TikTok’un gençleri tesiri altına almasına, pek çok devlet büyük reaksiyon gösteriyor. Dans görüntüleri paylaşarak başlayan seyahatinde gençlerin okuma/öğrenme/sorgulama yetilerine ziyan veren bir vakit hırsızına dönüştüğü tez edilen TikTok’un ülkelerinde kullanılmasına yasak getirmek isteyen devletlerin sayısı hiç az değil. Lakin TikTok’un durmaya niyeti yok ve artık de Instagram gibisi bir uygulamayla, kullanıcı sayısını artırmanın planını yapıyor.

TikTok, Instagram’ın tahtını ele geçirmek için yeni bir fotoğraf paylaşım uygulaması yayınlamayı planlıyor. Kullanıcılara gönderilen bir bildirimde TikTok, TikTok Notes ismi verilen “fotoğraf gönderileri için yeni bir uygulamanın” yakında hayata geçeceğini duyurdu.

Bildirime nazaran mevcut yahut gelecekteki tüm TikTok fotoğraf gönderileri TikTok Notes üzerinde yayınlanacak. Fakat dileyen kullanıcılar bu seçeneği iptal ederek TikTok üzerinde paylaşım yapmaya devam edebilecek.

Yeni photo.tiktok.com URL’si şimdi kullanımda olmasa da, TikTok Notes uygulamasında bir gönderi açma istemiyle kısa müddetliğine çevrimiçi göründü. Sitede yer alan görsele bakılırsa fotoğrafınızın yanına başlık da yazabileceksiniz üzere görünüyor.

Çok süratli büyüyen ve çok faal kullanıcılara sahip olan TikTok, kullanıcı kitlesinin büyük kısmı gençlerden oluştuğu için önümüzdeki süreçte, bugün platformu kullanan gençlerin aşina olup kullanmaya devam edeceği bir ekosisteme sahip olabilir. Kullanıcı yaş ortalaması giderek büyüyen Meta ise gençleri kendine çekmek için her gün yeni tahliller üretmeye çalışıyor. TikTok, yeni fotoğraf uygulamasıyla, fotoğraf paylaşımı için Instagram’ı açan mevcut kullanıcılarının bir birçoklarını Instagram kullanımını unutmaya teşvik edebilir, bu da Instagram için sonun başlangıcı manasına gelebilir.

Comments are closed.