birlesik-arap-emirlikleri-milyarlarca-dolar-yatirimla-dunyanin-en-buyuk-espor-adasini-insa-edecek-7qULNvJU.jpg

Birleşik Arap Emirlikleri, Milyarlarca Dolar Yatırımla Dünyanın En Büyük Espor Adasını İnşa Edecek!

Ekonomisini petrolden uzaklaşıp spor aktiflikleri, teknoloji ve turizm üzerine çeşitlendiren Birleşik Arap Emirlikleri, yeni bir yatırımla birlikte espor alanında da değerli bir merkez hâline gelmeyi amaçlıyor. Abu Dabi’de yeni bir oyun adası projesi üzerinde çalışan True Gamers, hususla ilgili yeni bir açıklamada bulundu. 

True Gamers’ın resmî açıklamasına nazaran firma, proje için 280 milyon dolar daha harcayacak. Bu durumda da projenin toplam maliyeti 1 milyar doların üzerine çıkmış olacak. Bu sayı ne kadar büyük olsa da True Gamers’in projesi için “makul” bile kalmış olabilir. 

Oyun, AR-GE ve turizm bir ortada olacak

İlk olarak bir özel ada alarak işe başlayacak olan True Gamers, sonrasında bu adada turistleri çekecek çeşitli atraksiyonlar geliştirecek. Örneğin PUBG hayranları, adaya paraşütle bırakılabilecekler. Adada benzeri öteki etkinlikler de olacak. Bu aktifliklerin dışında biri dijital teknoloji ve inovasyon ofisleri barındıran başkası ise otel olarak hizmet verecek iki gökdelen bulunacak. 

Adada profesyonel oyuncular için üst düzey idman tesisleri ve büyük aktifliklerin yapılabileceği aktiflik alanları bulunacak. Buna ek olarak, influencerlar ve oyun geliştiriciler için ayrılmış üretim alanları da adada yer alacak. Adada bir de oyun konseptli lüks otel bulunacak. 

True Gamers tarafından proje için seçilen ada olan Al Raha, Formula 1, DP World Tour Golf Turnuvası, UFC uğraşları ve NBA şov maçları üzere etkinliklere de mesken sahipliği yapan turistik Yas adasının da karşısında yer alacak. 

Comments are closed.