take-twonun-yeni-mafia-oyunu-duyuracagi-sav-edildi-gXhjSzr4.jpg

Take-Two’nun Yeni Mafia Oyunu Duyuracağı Sav Edildi

Twitter kullanıcısı Kurakasis, Take-Two’nun yeni bir Mafia serisi oyunu duyurmaya hazırlandığını iddia etti. Daha evvel de marka tescil müracaatlarından kimi oyunların isimlerini keşfetmeyi başaran kullanıcı, bir manada oyunu yakın vakitte görebileceğimize işaret ediyor. 

Twitter kullanıcısının daha evvel marka telif belgelerinden keşfettiği oyunlar ortasında Metro Awakening, Indiana Jones and the Great Circle ve Marvel’s 1943: Rise of Hydra üzere üretimler da yer alıyor. Bu açıdan bakıldığında argümanlar çok da temelsiz üzere değil. 

Mafia oyunu hakkında ayrıntılar netleşiyor

Yeni Mafia oyunu hakkında vakit zaman yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Geçtiğimiz yıl LinkedIn’de ortaya çıkan bir iş ilanında, “henüz duyurulmamış, şu anda ön yapım kademesinde olan ve Unreal Engine 5 ile geliştirilen çok platformlu bir oyun için” konum açıldığı duyurulmuştu. İlanda ayrıyeten oyunun Mafia serisinin bir sonraki üretimi olacağı belirtilmişti. Bu da oyunun çıkışına birkaç yıl olduğunu düşündürmüştü. 

2022 yılının Mayıs ayında ise Kotak, bir sonraki oyunun Sicilya’da geçen ve Mafia serisinden öncesini anlatan bir oyun olacağını söz etmişti. Oyunda Tommy Angelo’nun 1930’larda nasıl mafya imparatorluğu kurduğunu görmemiz bekleniyordu. 

Birkaç yıldır hakkında yeni haberler çıkan oyun için bir marka telifi alınmış olması, oyunu beklenenden erken görebileceğimiz manasına gelebilir. Çünkü oyunların yeni üretimlerinin markaları oyunların çıkış tarihlerine yakın patent müdafaasına alınıyor. 

Comments are closed.