bir-vakitlerin-sevilen-playstation-serisi-resmen-iptal-edildi-QsMtI5b8.jpg

Bir vakitlerin sevilen PlayStation serisi resmen iptal edildi!

Sony, PlayStation için bir serisini daha emekliye ayırmış üzere görünüyor. Bir müddettir sessizliğe gömülen LittleBigPlanet 3 resmen iptal edildi. Oyunun sunucularını kapattığını açıklayan Sony, sevilen serinin defterini kapatmış oldu.

LittleBigPlanet 3 sunucuları süresiz kapatıldı

Sony ve Media Molecule, birinci olarak 2014’te çıkan LittleBigPlanet 3’ün sunucularını kapattığını açıkladı. Oyunun sunucuları, bu yılın Ocak ayında teknik problemler nedeniyle çevrim dışı hale getirilmişti. Sony, bunun süreksiz olduğunu söylese de, sunucular aylardır açılmadı.

İki şirketten gelen yeni bir açıklama sonrasında sunucuların artık süresiz olarak çevrim dışı kalacağı söz edildi. Bu kapanma, kullanıcıların hesaplarının da inaktif hale getirildiği manasına geliyor. Yani kostümler ve oyun içerisindeki objelere artık erişmek mümkün olmayacak.

LittleBigPlanet 3 aslında günümüzde büyük bir kitleye hitap etmiyor. Fakat oyunda bulunan Yaratıcılık Modu, oyunculara kendi düzeylerini ve öğelerini tasarlamalarını sağlıyordu. Bu da LittleBigPlanet 3’te Roblox benzeri bir oynanış vadediyordu.

Hikaye modu üzere çevrim dışı özellikler hala erişilebilir durumda. Fakat Yaratıcılık Modu ile hazırlanan haritalar, sunucuların kapatılmasıyla birlikte iptal edilmiş üzere görünüyor.

İlk kere 2007 yılında PS3’e gelen oyun, tüm dünyada ağır ilgi görmeyi başardı. PlayStation’a özel seri, SackBoy isimli karakterin koşturması ve karşısına çıkan karakterleri alt ederek çeşitli vazifeleri tamamlaması halinde ilerliyordu.

Peki siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.