assassins-creed-origins-devam-oyunu-mu-geliyor-ru9mmHsh.jpg

Assassin’s Creed Origins devam oyunu mu geliyor?

Assassin’s Creed Origins çıkalı 7 yıl oldu ve serinin hayranlarının içlerinde ukde olarak kalan bir oyun olduğunu söylemek mümkün. Oyuncular, oyunun ana karakterleri Aya ve Bayek’i o kadar çok beğenmişlerdi ki, Ubisoft’tan yıllardır bu karakterlerin devam kıssalarını bekliyorlar. Bu iki karakteri canlandıran aktörler de tıpkı fikirde üzere görünüyor.

Assassin’s Creed Origins aktörleri, devam oyunu istediklerini belirtti

Assassin’s Creed Origins’ın başrollerini canlandıran Abubakar Salim ve Alix Wilton Regan, Aya ve Bayek’in öyküsünü devam ettirecek bir devam oyunu istediklerini lisana getirdiler.

Salim, esprili bir halde bir Assassin’s Creed Origins devam oyunu yapmak için “kendisinin bir stüdyo açması” gerektiğini belirtti. Regan da Aya ve Bayek’in öyküsünün “tamamlanmamış” olduğunu belirtti.

Assassin’s Creed Origins, Aya ve Bayek’in oğullarının cinayetinin intikamını aramalarını husus alıyor. Her iki karakterin de anıları, değiştirilmiş bir Animus aygıtı kullanılarak Layla Hassan tarafından canlandırılıyor. Bayek, Origins’in baş karakteri iken, Aya destekleyici bir rol oynuyor.

Regan’ın Aya’nın kıssasını “tamamlanmamış” olarak görmesinin nedenlerinden biri, oyunun piyasaya sürülmesinden üç yıl sonra yayımlanan bir Bloomberg haberinde anlatılıyor. Haberde, Aya’nın oyun içinde aslında çok daha büyük bir rolünün olduğu ve Bayek’in oyunun ortasında öldürülmesi planlandığı anlatılıyor.

Ancak bu senaryo, serinin başrolünün bir erkek karakter olması gerektiğini savunan bir Ubisoft yöneticisi tarafından iptal edilmişti.

Bayek ve Aya’nın öyküleri, Origins için piyasaya sürülen DLC’de devam etti. Hidden Ones, çiftin Sina’ya giderek bölgenin Romalıların istilasını püskürtmesini anlatırken, The Curse of the Pharaohs ise Bayek’in öyküsünü, Kahinlerin Modüllerini bulmaya çalışarak Mısır’ın ilahlarının reenkarne olmasını engelleme gayretini anlatıyordu. Bu DLC’ler, oyuncuların Aya ve Bayek’in kıssasına daha derinlemesine keşfetmesini sağladı.

Salim ve Regan’ın istekleri, hayranlar ortasında büyük bir heyecan yarattı ve devam oyunun mümkün olması için Ubisoft’a baskı yapılması bekleniyor.

Siz de Assassin’s Creed Origins öyküsünün devam ettirilmesini istiyor musunuz? Siz ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Comments are closed.