apple-retro-oyun-meraklilarini-sevindirecek-YUTNPL3F.jpg

Apple, retro oyun meraklılarını sevindirecek!

Görünüşe nazaran, Apple yayınladığı yeni güncelleme kapsamında retro oyun emülatörlerine müsaade verecek. Bu kapsamda, geliştiriciler artık App Store’da iPhone ve iPad aygıtlar için tam uyumlu oyun emülatörleri yayınlayabilecekler.

Özellikle oyun dünyasında büyük bir heyecan yaratan bu gelişme, muvaffakiyetle hayata geçtiği takdirde dalda kartların yine dağıtılmasına sebep olabilir. Alınan bu kararda, yeni Avrupa Birliği düzenlemelerinin de tesirli olduğu düşünülüyor. İşte husus hakkındaki en kıymetli detaylar…

Apple, retro oyun fanlarına muştuyu verdi

Ancak Apple idaresi güncellemeyle ilgili yaptığı resmi açıklamada, ortaya konulacak oyunların rastgele bir korsan içeriğe sahip olmaması ve tüm küresel kanunlara uyması gerektiğinin altını çizdi. Bu da, oyun geliştiricilerin bu süreçte hayli dikkatli olması gerektiğini bizlere gösteriyor. App Store’u tekrar hareketlendireceği söylenen bu atılım ile birlikte, çocukluğumuzda kıymetli yer tutan birçok üretimle tekrar buluşacağız.

Böylelikle Android platformunda halihazırda mevcut olan oyun emülatörleri, resmi olarak iOS için de gelmiş olacak. Şimdiye dek sadece birtakım süreksiz tahlillerle erişilebilen oyunlar, yakın bir vakitte iPhone ve iPad üzerinden de oynanabilecek. Ancak bu aygıtlarla tam uyumlu üretimlerin tasarlanması için muhakkak bir mühlet gerekeceğini şimdiden belirtelim. Tüm bu gelişmelerin, günün sonunda kullanıcıların faydasına olmasını umuyoruz.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Apple bu atılımı ile düzgün bir muvaffakiyet yakalayabilecek mi? Siz Apple markalı aygıtlar musunuz? Cevaplarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle basitçe paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için çok bedelli.

Comments are closed.