mobile-legends-bang-bangin-telefonunu-cikar-temali-reklami-toplumsal-medyada-viral-oldu-iste-gelen-ArM9guJd.jpg

Mobile Legends: Bang Bang’in “Telefonunu Çıkar” Temalı Reklamı, Toplumsal Medyada Viral Oldu: İşte Gelen Yansılar

Mobil oyun yahut taşınabilir MOBA dendiğinde akla gelen birinci üretimlerden olan Mobile Legends: Bang Bang, hayli değişik bir reklam paylaştı. Oyunun 121.000 aboneli Türkiye YouTube kanalı, tanınan YouTuber Barış Can’ın da içinde bulunduğu bir reklam sineması paylaştı. 1 buçuk dakika uzunluğundaki reklamın konusu da epey farklı.

Ülkemizde bilhassa de seçim üzere siyasetin kaynadığı periyotlarda çıkan iktisat tartışmaları, bildiğiniz üzere birçok vakit genç nesili ile yaşlı nesili karşı karşıya getiriyor. Sık sık gördüğümüz bu müsabakaları düşündüğümüzde ise aklımıza gelen birinci kelam; “Telefonunu çıkar!” oluyor. 

Ekonomik düşüncenin olmadığını, çünkü herkesin elinde binlerce liralık telefon olduğunun altını çizen bu kelam, Mobile Legends’ın reklam sloganı oldu.

Reklam, Barış G ismiyle bildiğimiz YouTuber’ın, etrafındaki yaşlı bireylerin ortasında sokak röportajı vermesiyle başlıyor. Bir taşınabilir oyunun sunması gerekenleri anlatan YouTuber konuştukça etrafına yaşlılar toplanıyor. Mobile Legends: Bang Bang’in profesyonel turnuvalarından, bu turnuvalarda ülkemizin de temsil edildiğinden, ne çok kısa ne de çok uzun süren (10 dakikalık) maç müddetlerinin olmasından ve farklı pozisyonlardaki oyuncuları bir ortaya getirmesinden bahseden Barış G konuştukça etrafına beşerler toplanıyor.

Daha sonra ise etraftaki kalabalıktan biri çıkıp geliyor ve Barış’dan telefonunu çıkarmasını istiyor. Alışılmış korkulan olmuyor. Gelen amcamız “Yaz bakayım, Mobile Legends.” dedikten sonra Barış’ın oynayışını heyecanlı gözlerle izliyor.

YouTube üzerinde epeyce olumlu geri dönüşler alan bu reklamlar hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Sosyal medyadaki geri dönüşler:

Comments are closed.