apple-oyun-emulatorlerine-yonelik-app-store-yasagini-kaldirdi-kqKPNp3Y.jpg

Apple, Oyun Emülatörlerine Yönelik App Store Yasağını Kaldırdı

 
Oyun emülatörleri bildiğiniz üzere farklı platformlardaki oyunları deneyimlemenize imkan tanıyan araçlar olarak karşımıza çıkıyor. Teknoloji şirketi Apple ise bu araçlara kendi mağazasında uyguladığı bir yasak bulunuyordu. Lakin açıklanan ayrıntılara nazaran bu yasağın kaldırıldığı doğrulandı.
 
iOS’ta artık emülatörlere ulaşım sağlanıyor
 
 
Apple, yayınladığı yeni bildiri ile birlikte iPhone mağazasında yasaklanan oyun emülatörlerine ve indirilebilir oyunlara artık dünya çapında müsaade vereceğini belirtti. Şirket, yönergelere uyan her bir uygulamanın sağlıklı bir biçimde hizmet verebileceğini açıkladı.
Oyun emülatörleri bildiğiniz üzere uzun müddettir iOS işletim sisteminde yasaklanmıştı. Fakat The Verge’ün bildirdiği üzere yeni atakla Android’de mevcut olan retro konsol emülatörlerinin artık iPhone tarafına geçiş yapması bekleniyor. Kararın Avrupa Birliği’nin bölgedeki üçüncü taraf uygulamalarından kaynaklandığı aktarılıyor.
Öte yandan son vakitlerde birçok geliştirici Apple’ın oyun abonelik hizmeti Apple Arcade’in geleceği konusunda belirsizliklerini lisana getiriyor. Mobilegamer.biz’e konuşan kaynaklar, iPhone üreticisinin projeleri iptal etmesi, geliştirici ödemelerini kesmesi ve özgün oyunlara sırtını dönmesi sonrasında Apple’ın oyun abonelik hizmetiyle ilgili tasalarını aktarıyor.

Comments are closed.