oneplus-ve-nothing-ile-dalga-gecmeye-calisan-telefon-ISCcQE4I.jpg

OnePlus ve Nothing ile dalga geçmeye çalışan telefon!

Marka rekabeti o kadar eski bir olgu ki markalar var olduğundan beri var. Pepsi ile Coca-Cola ortasındaki, araba devleri BMW ile Audi ortasındaki yahut Burger King ile McDonald’s ortasındaki düellolar üzere bu çeşit rekabetlerin teknolojik versiyonları da var. Bu rekabetlere bir yenisi daha eklendi. O denli ki Tecno, Pova 6 Pro reklamında OnePlus ve Nothing ile adeta dalga geçti.

Tecno Pova 6 Pro reklamıyla viral oldu

Teknoloji konusunda bilgili olmayan kullanıcılar için OnePlus ve Nothing egzotik gelebilir. Çin merkezli bu iki firma akıllı telefon dünyasının değerli isimlerinden. Tecno da o denli lakin şirket daha çok Afrika, Orta Doğu, Güneydoğu Asya, Güney Asya, Latin Amerika ve Doğu Avrupa pazarlarına odaklanıyor.

Son vakitlerde, bir Hint gazetesi okuyucusu, o gün yayınlanan bir gazetede, Tecno Pova 6 Pro’nun büyük bir reklamıyla karşılaştı. 6,78 inçlik 120 Hz AMOLED ekranlı, MediaTek Dimensity 6080 işlemcili, 12 GB RAM ve 6000 mAh pil içeren aygıt özelliklerini okuduktan sonra enteresan bir şey gördü.

Tecno Pova 6 Pro’nun tasarımı, kuşku uyandıracak halde Nothing’in şeffaf dizaynına çok benziyor. Okuyucunun gördüğü reklam sloganı ise şöyleydi: ‘Bir’den ‘Hiç’e, neden daha uygun bir şey seçmiyorsunuz?

Bununla karşılaşan kullanıcı bunu X üzerinden paylaşarak: “Hindistan’da pazarlama öteki markalara karşı bu cins aşağılayıcı sözlere çoklukla müsaade vermez” yorumunu yaptı ve gönderi Nothing CEO’su Carl Pei’nin dikkatini çekti. Fakat Pei, bu yaklaşımdan etkilenmedi ve şöyle cevap verdi:

Son vakitlerde gündeme sıkça gelen ve yenilikçi yaklaşımlarıyla teknoloji dünyasının hürmetini kazanan Nothing CEO’su Carl Pei, paylaşımında bir diyalog canlandırması yaparak Tecno Pova 6 Pro iğnelemesiyle dalga geçti.

Pei yaptığı paylaşımda:

Ben: “Anne Nothing marka bir telefon alabilir miyiz?

Annem: “Evimizde zati bir tane var.

Evdeki Nothing telefon:

şeklinde tabirler kullandı. Pekala siz bu husus hakkında neler düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.