android-telefonlar-gmailin-yapay-zek-si-ile-e-postalari-ozetleyecek-YpyaFEhC.jpg

Android Telefonlar, Gmail’in Yapay Zekâsı ile E-postaları Özetleyecek

Yapay zekâyı etkin olarak kullanmaya başlayan ABD merkezli teknoloji devi Google, kullanıcılara bir dizi yeni özellik sunmaya başladı. O özelliklerden bir tanesi de Gmail’in web sürümüne eklenen ve bir e-posta içeriğinin yapay zekâ tarafından kısaca anlatılmasını sağlayan “Özetle” özelliği.

Gelen son haberler, bu özelliğin çok yakında akıllı telefonlar için kullanılabilir olacağını gösteriyor. Çünkü Gmail’in Android sürümünde, “Bu e-postayı özetle” halinde bir butonun var olduğu tespit edildi. Uygulama kodlarında tespit edilen özellik, yakında tüm kullanıcılara ulaşabilir üzere görünüyor.

İşte Gmail’in kodlarında bulunan o buton

Gmail’in e-postaları özetlemeye yarayan yeni özelliği, Gemini‘dan güç alıyor. Yapay zekâ, gelen e-postanın içeriğini denetim edip, manalı bir özetini sunuyor. Gmail’in Android sürüm kodlarında tespit edilen buton, bu özelliğin yakında Android telefon sahiplerine ulaşabileceğini gösteriyor.

Gmail’in yeni özelliğinin son kullanıcıya ne vakit ulaşacağına ilişkin en ufak bir bilgimiz yok. Ayrıyeten uygulamanın iOS sürümü için nasıl bir çalışma yapıldığı da şimdilik bilinmiyor

Tags: No tags

Comments are closed.