2024-yilinda-oynayabileceginiz-en-duzgun-tasinabilir-oyunlar-W7OJBB1P.jpg

2024 Yılında Oynayabileceğiniz En Düzgün Taşınabilir Oyunlar

İçindekiler

  1. 2024 Yılında Oynayabileceğiniz En Güzel Taşınabilir Oyunlar
  2. 1. Monument Valley
  3. 2. Reigns
  4. 3. Fortnite Battle Royale
  5. 4. Pokemon GO
  6. 5. Life is Strange
  7. 6. Alto’s Odyssey
  8. 7. Among Us
  9. 8. League of Legends: Wild Rift

Mobil oyun kesimi tüm dünyada sürat kesmeden büyümeye devam ediyor. Uygulama mağazalarına daima olarak o kadar çok oyun ekleniyor ki suratına yetişmek mümkün değil. Hasebiyle oyuncular için seçim yapmak ve hangi oyunun sahiden güzel olduğunu belirlemek oldukça güç bir hal aldı.

2024 Yılında Oynayabileceğiniz En Uygun Taşınabilir Oyunlar

Bu yüzden sizin için 2024 yılına özel bir liste hazırladık. Ortalarında yeni çıkan oyunlar olduğu üzere klasikleşmiş favoriler de bulabilirsiniz. İşte hem iOS hem de Android aygıtlarınızda keyifle oynayabileceğiniz en âlâ 8 taşınabilir oyun.

1. Monument Valley

Hem Monument Valley hem de Monument Valley 2 bu listede yer almayı hak ediyor. İçerisindeki bulmacaları, Hollandalı grafik sanatkarı Maurits Cornelis (M.C.) Escher’den esinlenen eşsiz ve sahiden hayranlık uyandıran bir sanat biçimine sahip. Stafford Bawler, Obfusc ve Grigori’nin dinlendirici müzikleri, diyalogsuz bir öykü ile zorluk derecesi yavaşça artan makul bir konsept.

2. Reigns

iOS ve Android’de 3 Reigns oyunu var ve hepsi de anlatıya dayalı macera cinsinin nasıl olması gerektiğinin kusursuz örnekleri. Bu anlatı stratejisi, ekrana gelen kartları kaydırarak seçim yapabildiğiniz Tinder gibisi bir arayüzü kullanıyor. Yapılan her seçim, krallığınızın mali durumunu, kilisesini, halkın sevgisini ve ordusunu çeşitli taraflardan etkiliyor. Bu mevzulardan rastgele birinde puanınız çok düşerse yahut çok yükselirse öldürülüyorsunuz ve yeni bir hükümdar olarak yine başlıyorsunuz.

3. Fortnite Battle Royale

Fortnite, yeni bir çeşidi popülerleştiren ve bunu taşınabilir, PC ve Switch üzere oyun konsollarında milyonlarca kişinin oynadığı bir oyuna haline getiren kültürel bir fenomen. Her şey kolay bir fikire dayanıyor; hayatta kalmak. Alana paraşütle inip, erzak ve silah topladıktan sonra kendinize duvarlar örerek hayatta kalan son oyuncu olmaya çalışıyorsunuz.

4. Pokemon GO

Fortnite Battle RoyalePek fazla bahsetmeye gerek yok; Pokemon Go kadar uzun müddet insanların ilgisini çekmeyi başaran öteki bir taşınabilir oyun şimdi piyasaya sürülmedi. Bu oyun, gerçek dünyada sempatik yaratıklarla savaşıp yakaladığınız, AR ve pozisyon tabanlı oynanışıyla hem yürüyüş yapmak hem de eğlenmek için tipinin en başarılı örneklerinden.

5. Life is Strange

Dontnod’un konsollar ile hayatımıza giren ikonik epizodik macerası hem iOS hem de Android aygıtlarda oynanabiliyor. Konsollara nazaran grafikler daha sadeleştirilmiş olsa da Life Is Strange’in zevki grafiklerinde değil öyküsünde. Kıssa, arkadaşlık ve nereye ilişkin olduğunuzu bulmaya çalışmakla ilgili.

6. Alto’s Odyssey

Alto’s Odyssey, son derece bağımlılık yapan bir kum sörfü oyunu. Hedefiniz pürüzlerden kaçarken, vazifeleri tamamlamak ve yüksek puanlar toplayıp mümkün olduğunca uzun mühlet oyuna devam etmek. Oyunun en hoş yanlarından biri de bir mecmuanın kapağına yakışacak kadar keskin ve pürüzsüz bir sanat usulüne sahip olması.

7. Among Us

Among Us, çevrimiçi çok oyunculu oyunlara yeni bir yaklaşım getiren, çok dikkatli bağlantı kurmayı ve biraz da kurnazlık gerektiren, oynaması fiyatsız bir oyun. Neden son vakitlerin en tanınan çevrimiçi oyunlarından biri haline geldiğini anlamak çok kolay. Oyunda, her tıp başladığında tüm oyuncuların yerine getirmesi gereken misyonlar var, lakin ortalarında misyonu yalnızca pakları öldürmek olan bir yahut birden fazla katil bulunuyor. Oyuncular ölmeden vazifeleri yerine getirebilirse oyunu kazanıyor, aksi takdirde oyunu katil ekibi kazanıyor.

8. League of Legends: Wild Rift

MOBA’lar eSpor dünyasında büyük değer taşımaya devam ediyor ve PC’de olduğu üzere mobilde de League of Legends en düzgünlerinden biri. Masaüstü versiyonunda olduğu üzere kahramanınızı seçerek arkadaşlarınızla klasik 5’e 5 koridor gayretine giriyorsunuz.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir:

En ünlü oyunlardan biriydi… Dizisi geliyor

Comments are closed.