yillarin-bekleyisi-sonlaniyor-yeni-discord-ozelligi-aciklandi-jyjjvIrk.webp

Yılların bekleyişi sonlanıyor! Yeni Discord özelliği açıklandı

2015’ten bu yana hayatımızda var olan ve oyuncuların toplumsal medyası olarak görülen Discord, yeni güncellemeler almaya devam ediyor. Son olarak uygulamaya oylama oluşturma özelliği ekleneceği açıklandı. Pekala bu yenilik ne işe yarayacak? İşte Discord anket başlatma özelliği ile ilgili tüm bilmeniz gerekenler…

Discord için anket oluşturma özelliği duyuruldu!

Discord, kısa mühlet evvel yaptığı açıklama ile anket oluşturma özelliğini duyurdu. Kelam konusu bu yenilik, kullanıcıların kararsız kaldıkları mevzularda demokratik bir halde seçim yapabilmesini mümkün kılıyor. Anket oluşturma özelliği, WhatsApp ve Telegram gibi rakip uygulamalarda aslında var. Bu bağlamda Discord‘un geç kaldığını söyleyebiliriz.

Discord, anket oluşturma özelliğini kademeli bir halde dağıtıyor. Bu bağlamda yeniliğin sizin için sunulup sunulmadığını denetim edebilirsiniz. Şayet kullanamıyorsanız, birkaç gün sonra tekrardan denetim etmenizde yarar var.

Discord anket oluşturma nasıl yapılır?

Discord’da anket oluşturmak için öncelikle dilediğiniz kanala giriş yapın. Ardından ileti kutusunun sol tarafında yer alan artı işaretine tıklayın. Listelenen seçenekler ortasından “Anket Oluştur” butonuna basın. Daha sonra açılan pencerede oylama sorusunu ve seçeneklerini girdikten sonra anket müddetini de yazıp sağ üst köşedeki “Yayınla” butonuna tıklayabilirsiniz.

Discord oylama başlatmak için şu adımları takip etmelisiniz;

  • 1. Adım: Discord’u açın ve anket oluşturmak istediğiniz sunucuya gidin.
  • 2. Adım: Bildiri kutusunun sol tarafındaki artı işaretine (+) tıklayın.
  • 3. Adım: Anket Oluştur seçeneğine tıklayın.
  • 4. Adım: Anket sorusunu ve seçeneklerini girin.
  • 5. Adım: Anket müddetini girin.
  • 6. Adım: Sağ üst köşedeki Yayınla butonuna tıklayın.

Peki siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Discord için oylama başlatma özelliğini nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.