yerli-tasinabilir-oyun-sirketi-rollic-barbie-oyunu-gelistiriyor-iste-birinci-bilgiler-FvPJ7daj.jpg

Yerli Taşınabilir Oyun Şirketi Rollic, Barbie Oyunu Geliştiriyor: İşte Birinci Bilgiler

1959’dan beri hayatımızın içinde olan ikonik oyuncak bebek Barbie, geçtiğimiz yaz çıkan Greta Gerwig imzalı ve Margot Robbie başrollü sinemasıyla tekrar tüm dünyanın gündemine oturmuştu. Bu nedenle de geçtiğimiz yıl toplumsal medyanın her yerinde Barbie’yi görür olmuştuk. Bugün ise Barbie markası konusunda kıymetli bir gelişme yaşandı.

Merkezi istanbul’da bulunan Türk mobil oyun devi Rollic’in, bir Barbie oyunu geliştireceği duyuruldu. Dünya çapında üst sıralarda yer alan birçok oyuna sahip Rollic, 2020 yılında Take-Two bünyesindeki ABD merkezli oyun şirketi Zynga’ya satılmıştı.

Barbie oyunu bu yıl içinde gelecek

Rollic, taşınabilir bir oyun olacak üretimi geliştirmek için Barbie’nin gerisindeki oyuncak şirketi Mattel ile paydaşlık kurdu. Mattel yöneticisi Mike DeLaet de verdiği röportajda iştirakin her yaştan beşere ilgi cazibeli cümbüş tecrübeleri sağlama misyonunda değerli bir adımı temsil ettiğini belirtti.

Öte yandan Rollic CEO’su Burak Vardal da yaptığı açıklamada, “Barbie, dünya çapında jenerasyonlar boyunca oyuncular tarafından seviliyordu. Biz de bu ikonun son versiyonunu taşınabilir oyunlara getirmek için Mattel ile iştirak kurmaktan memnunluk duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Barbie oyunu hakkında çok fazla ayrıntı bulunmuyor. İsminin ne olacağını yahut ne işleyeceğini bilmiyoruz. Lakin yapılan açıklamalara nazaran bu yıl içinde çıkış yapacak. Sonbaharda gelmesi beklenen. Ayrıyeten hem gençlere hem de yetişkinlere hitap edeceği ve ilerlemek için birden fazla kaynağı bir ortaya getirdiğiniz şekilde bir mekaniğe sahip olacağı söyleniyor. İlerleyen vakitlerde daha fazla ayrıntı gelecektir.

Comments are closed.