yeni-kart-oyunu-acolyte-of-the-altar-yakinda-geliyor-7L9BIYxT.jpg

Yeni Kart Oyunu Acolyte of the Altar Yakında Geliyor

 
Kart oyunları ortasında dikkat cazibeli bir yapıya sahip olacak olan bu imal içerisinde devasa canavarları avlayabilecek ve eski biçim görünümü ile bir arada de oyunda hoş efektlerle karşılaşabileceğiniz oyun içerisinde kendimizi mahsus bir deste oluşturabilecek. Bu deste ile birlikte Düşmanların üstesinden gelmeye çalışacak ve birebir vakitte hem irili ufaklı Düşmanların hem de işveren savaşlarının burada olduğunu deneyimleyeceğiz.
 
Dikkat cazip deste cinslerin yer aldığı üretimde her bir kartın burada epeyce değerli olduğunu aktarabiliyor ve bu kartlarla bir arada de kendimize has bir deste oluşturmaya çalışıyoruz. Kartlarımızı elde edebileceğimiz ve farklı kart cinslerini burada elimizde tutabileceğimizi üretimde savaş sırasında istediğimiz biçimde kendi stratejimizi ve planımızı ortaya koymaya başlıyor ve kendi destemizi de burada oluşturabiliyoruz. Bu üslup oyunlarda bildiğiniz üzere her bir oyuncu farklı bir tecrübe elde edebilir ve bu tecrübesini de kendinize nazaran özelleştirebilir ve kişiselleştirebilirsiniz. Oyunda farklı usullerdeki desteleri oluşturarak öteki kart sahiplerine ve düşmanlara karşı gelmeye çalışıyor ve bununla bir arada de oyunda dilediğiniz biçimde ilerlemeye başlıyorsunuz.
Devasa Canavarları avlayabileceğimiz ve bu avlamalarla bir arada farklı bölgelere ve temalara gerçek geçiş yapabileceğimiz üretimde elbette her bir uğraş bize farklı bir tecrübesi sunuyor. Bu tecrübeyle bir arada kendi tecrübemizi özelleştirip kişiselleştirebiliyoruz. Bu şekil oyunlarda üstte bahsettiğimiz üzere her bir oyuncu farklı bir taktik benimseyebilir ve bu taktikleri kendinize nazaran özgürleştirebilirsiniz. Taktikler içerisinde yeni bir taktiği geçiş yapabileceğiniz farklı kartlara dilediğiniz halde kullanabilir ve kendinize mahsus planlamaları oyuna dahil edebilirsiniz. Üretimde sahiden de hoş bir tecrübe elde etmek için maceraya atılıyoruz.
 
Oyunda yaptığımız her atak ile birlikte farklı efektlerin karşımıza çıktığını, yaptığımız atılımların Arena içerisinde yer bulduğunu ve daha fazlasını bu oyun içerisinde deneyimleyebiliyoruz. Örneğin, bir kartla bir arada etrafı alevlerle çevrili bir ortama çevirebiliyor ve böylelikle karşıdaki düşmana büsbütün ortadan kaldırarak ortada bulunan kartlarını devirebiliyoruz. Bu üslup efektlerin ve geçiş ögelerinin olduğundan da bahsetmek gerekiyor.
 
 
Deste oluşturma oyunlarında farklı kart çeşitleri ve sınıfları bulunuyor. Her bir kartın burada farklı hallerde tecrübeleri bize aktarılıyor ve her bir kartla bir arada kendimize farklı avantajlar sağlayabiliyoruz. Birtakım kartlar direkt düşmana saldırırken, kimi kartlar ise bir sonraki çeşitte işimize yarayacak efektleri ve avantajları bize aktarıyor. Münasebetiyle oyunda farklı formlarda yapabileceğimiz atılımlar bulunuyor ve bu atakları kendimize has özelleştirebiliyoruz. Oyunda bir de art planda bir kıssa bulunuyor. Fakat bu öykünün elbette dikkat çekip çekmemesi büsbütün size nazaran değişkenlik gösterebilir. Zira bu şekil oyunlarda art planda bulunan kıssayı pek de değer arz etmiyor.
 
Oyunun özünde deste oluşturup kartlarla bir arada savaşma mekanikleri ön plana çıkıyor. Bu mekaniklerle birlikte de kendimize özgürleştirebiliyor ve birebir vakitte bu dünyaya hakim olmaya çalışıyoruz. Oyunda başka taraftan sağdan soldan düşmanları ortadan kaldırarak çeşitli kartları kendimize alabiliyor ve bu kartlarla bir arada de kendi tecrübemizi özelleştirebiliyoruz. Her bir kartın burada üstte bahsettiğimiz üzere farklı biçimlerde özellikleri bulunuyor. Bu özellikleri de burada dilediğimiz formda düşmanlara karşı kullanabilir ve en uygun avantajı kullanabileceğimiz kartları bir deste içerisine alabiliyoruz.
Destelerle birlikte düşmanlara karşı gelebileceğimiz irili ufaklı deste sahiplerinin haricinde bir de işveren savaşları ile karşılaşabileceğimiz üretimde, elbette onları ortadan kaldırarak yeni kartların ve kaynakların sahibi olabiliyor ve böylelikle kendimize has objelerin farklı hallerde türevlerini ortaya çıkarabiliyoruz. Canavarları avlayabileceğimiz ve bu canavarların elbette nasıl bir yapıya sahip olduğunu öğrenebileceğimiz yapında, onların da bize karşı hücumlarını kestirim etmeye çalışıyor ve böylelikle her bir deste boyunca da farklı içeriklerle karşılaşabiliyoruz. Elbette bu stil oyunlarda sıra tabanlı taktik mekanikleri bulunuyor ve bu taktik savaşları ile birlikte ön plana çıkmaya hazırlanıyoruz.
 
 
 
Oyunda atağınızı yaptıktan sonra sıra karşı tarafa geçiyor ve karşı tarafta atılımını yapmak için elbette planlamasını ortaya döküyor. Öteki kart oyunlarına benzeri halde, bu oyunda da tıbbın tüm gereklilikleri bulunuyor ve birebir vakitte dikkat cazip efektlerini de burada olduğunu farkına varabiliyoruz. Oyunda bir tahta üzerinde yer alıyoruz. Bu tahtanın farklı biçimlerde tema ile birlikte karşımıza çıktığını görebiliyor ve etrafın bir anda alevlendiğini, düz bir tahta üzerinde olduğumuzu yahut daha farklı temalarla bir arada buradaki yerimizi alabiliyoruz.
Kartların üzerinde elbette farklı hallerde numaralar bulunuyor. Bu numaralar kartların gücünü ortaya koyuyor ve tıpkı vakitte bunlarla bir arada de kendi dayanağınızı özelleştirebiliyorsunuz. Kartların sol ve sağ kısmında farklı formlarda numaralandırmaları bulunuyor. Bunlar size farklı özellikler sağlarken, öbür taraftan düşmanları avlamak için kimi kartları öne sürebiliyorsunuz. Rakiple karşı karşıya geldiğiniz anda elbette ortada bulunan kartlara rakibin avlaması epeyce olağan.
 
Öne sürdüğünüz kartları avlamak için rakipler çeşitli ataklar yapmak durumunda kalıyor ve öne sürdüğünüz atakları sonrasında ise art planda bulunan kartları siz de düşmana karşı kullanabiliyorsunuz. Durum bu türlü olunca güçlü kartları elbette geride tutabiliyor ve öndeki esnafları eriterek düşmanların atılımlarını boşa çıkartabiliyorsunuz. Oyunda farklı formlarda kart sınıfları bulunuyor ve her kart sınıfının burada farklı özellikleri ve maharetleri bulunuyor. Kimi kartlar da oradan aksiyona geçiş yaparken, birtakım kartlar ise hem kişisel hem de toplu olarak çeşitli avantajları bünyesinde barındırır. Bu formda de kendi dayanağınızı aksiyon esnasında daha da güçlendirebilir ve geliştirebilirsiniz.
 
 
 
Oyunda elbette zafer kazanmak için farklı farklı stratejiler benimseyebiliyor ve bu stratejileri de oyuna yansıtabiliyorsunuz. Kartları kendinize nazaran kullanabileceğiniz ve hangi kartın hangi sırayla birlikte kullanılabileceği büsbütün sizin seçimlerinizle değişkenlik gösterebiliyor. Oyunda yer aldığınız müddet boyunca her müsabakada farklı biçimlerde stratejiler ve planlamalar yapmak durumunda kalıyorsunuz zira karşımızdaki rakiplerin her bir destesi farklılık gösterebiliyor ve kendine mahsus atak tarzları de burada karşımıza çıkıyor. Münasebetiyle oyunda ilerledikçe farklı formlarda ve farklı zorluklarda karşımıza çıkan düşmanları ortadan kaldırmak için elimizden geleni yapmaya koyuluyor ve birinci etapta kolay, daha sonrasında ise şiddetli bir yapıyı bünyesinde barındıran çeşitli düşmanlarla karşılaşıyoruz.
 
Zaten oyun birinci etapta bize kolay bir biçimde rakipleri karşımıza çıkarırken birebir vakitte burada rehberlik eşliğinde çeşitli temel özellikler aktarılıyor. Bu temellerle bir arada elbette oyunu nasıl bir yapıya sahip olduğunu öğrenebilir ve kartları nasıl kullanacağımız konusunda fikir sahibi olabiliriz. Bu biçim oyunlara uzaksanız ve bu usul oyun cinsinden hiçbir biçimde anlamıyorsanız, elbette rehber eşliğinde birinci etapta oyunu anlamaya çalışabilir ve daha sonrasında ise o oyunda ustalaşmaya çalışabilirsiniz. Esasen bu üslup oyunların her bir tecrübesinde farklı hallerde bir oyun içeriği bize sunuluyor zira oyunda yer aldığımız mühlet boyunca farklı hallerde ve farklı özellikleri sahip kartlarla karşılaşıyoruz ve her oyunda bu kartlar değişkenlik gösterebiliyor.
Oyunda destemizi sınayabileceğimiz ve desteğimizin tam potansiyellerini ortaya çıkarabileceğimiz çeşitli mekanikler de bulunuyor. Bu mekanikleri ortaya çıkarmak için elbette birtakım kartları öne sürmek ve birebir vakitte onları yemlemek gerekiyor. Bununla birlikte oyunda birebir karttan birden fazla deste alabiliyoruz ve onları direkt kullanabiliyoruz. Farklı formlarda stratejileri ön plana çıkarabileceğiniz üretimde yapabilecekleriniz epey fazla yer buluyor ve burada yapabileceğiniz yüzlerce kombinasyon bulunuyor.
 
 
 
Farklı kombinasyonlarla birlikte kartların farklı özelliklerini ortaya çıkarabileceğiniz üretimde sahiden hoş bir tecrübe elde edebilir ve bu tecrübesi kendimize nazaran özelleştirebiliriz. Oyunda yer aldığımız müddet boyunca farklı düşmanlarla karşılaşıyor ve her bir düşmanın farklı özellikleri bulunuyor. Tıpkı vakitte her arena farklılık gösteriyor ve bu arenaların her birinin kendine mahsus temaları ve atmosferleri yer alıyor. Bu tema ve atmosferin değişmesiyle elbette farklı bir yerde olduğumuzu hissedebiliyoruz. Bu da oyunda yer alan hoş özelliklerden birkaç tanesi.
 
Oyunda yer aldığınız müddet boyunca kartların öfkelerini ortaya çıkarabileceğiniz ve bir canavarla dövüştükten sonra onun öfkesini daha da delirtebileceğiniz yapılar bulunuyor. Bunun yanı sıra bir yetenek ağacı da mevcut ve bu yetenek ağacı ile oyun içerisinde istediğinizi gerçekleştirebiliyor ve yeni yeteneklerle düşmanların üstesinden gelmeye çalışıyorsunuz. Tıpkı vakitte yeni yeteneklerin kilidini açarak yeni avantajların sahibi olabiliyor ve bu yetenekleri düşmanlara karşı kullanabiliyorsunuz.
 
Örneğin, oyunda yer aldığınız müddet boyunca bir kart düşmanların kartlarını emebiliyor ve daha sonrasında o kartın daha fazla güç kazandığını görebiliyoruz. Kimi özelliklerle birlikte oyunda ilerlemeye çalışıyor ve bu özellikleri direkt oyun içerisinde kullanabiliyor ve kimi tuzak kartlarını da kullanabiliyoruz. Canavarlara karşı yarışabileceğimizi, onları kendi kartlarımız ortadan kaldırabileceğimizi, etkileşime geçebileceğimiz ögelerin bulunduğu üretimin öbür bir özelliği de buralarda olduğundan bahsedebiliriz. Hasebiyle oyunda nitekim de farklı biçimlerde ortaya koyabileceğimiz yeteneklerimiz bulunuyor ve bu yeni yeteneklerin de kilidini açabiliyoruz.
 
 
Oyunda elbette farklı formlarda karşımıza çıkan sahiden tuhaf Canavarlar bulunuyor. Bu canavarları ortadan kaldırmak ve onlarla dövüştükçe öfkemizin artması temel mekanikler ortasında bulunuyor. Bu mekaniklerle birlikte yer aldığımız üretimde her işveren savaşı ile nitekim güçlü bir tecrübe elde edebilir ve bu tecrübesi kendimize nazaran özelleştirebiliriz. Düşmanların huzurlarını keserek daha fazla yeteneği açığa çıkarabiliyor, onların akınlarını kesebiliyoruz. Canavarlarla etkileşime geçmek için farklı biçimlerde kendi planımızı ve stratejimizi oyuna dahil edebiliyor ve istediğimizi yapmaya koyuluyoruz. Burada bir canavarı ve işvereni bir defa öldürdükten sonra onun vücudunu ele geçirebilir ve ikram olarak da farklı kartlar elde edebiliyoruz.
 
Bunun dışında yeni bölgeye ulaşabiliyor ve her işvereni ortadan kaldırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Oyunda elbette bir canavar ortadan kaldırdıktan sonra bize seçebileceğimiz iki farklı ödül sunuluyor ve ödüllerden istediğimizi seçebilir ve ona nazaran kendi ilerleyişimizi sürdürebiliyoruz. Oyunda bir harita sistemi bulunuyor ve bu harita sistemi ile farklı bölgelere gerçek ilerleyebilir ve buralarda yer aldığımız müddet boyunca elimize kılıcımızı alıp düşmanların üstesinden gelmeye çalışıyoruz.
 
 
Temel olarak toparlayacak olursak, kart tabanlı bir yapı bulunuyor ve bu kart tabanlı yapı ile kendi takviyemizi oluşturabiliyoruz. Büyülü düşmanlar ortadan kaldırabileceğimiz ve kendi seçimlerimize nazaran düşmanların üstesinden gelebileceğimiz üretimde farklı yeteneklerin kilidini açarak yeni avantajlar elde edebiliyoruz. İmal şu anda Steam sayfası açık durumda ve isterseniz Steam sayfası üzerinden istek listesine ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Şayet kart tabanlı strateji oyunlarından hoşlanıyorsanız, bu oyuna bir göz atabilir ve bir baht verebilirsiniz. Oyun hakikaten de farklı işleri bünyesine barındırıyor ve farklı mekaniklerle bir arada bizlere aktarılmak isteniyor. Son olarak, oyun 26 Mart tarihinde biz oyun severlere sunulacak.

Comments are closed.