yeni-ipadler-icin-kritik-gelisme-jZc4alsx.jpg

Yeni iPad’ler için kritik gelişme!

Son birkaç aydır Apple‘ın yeni iPad modelleri üzerinde çalıştığı ve bunları piyasaya sürmeye hazırlandığı argümanları ortaya dolaşıyor. En son 2022’de birkaç yeni modeli tüketicilere sunan şirket, iki yıl sonra eser gamını yenilemeye hazırlanıyor. Son olarak yeni iPad Air ve iPad Pro modelleri için kritik bir gelişme yaşandı. Buna nazaran geri sayımın başladığını söyleyebiliriz. İşte ayrıntılar…

Yeni iPad Air ve iPad Pro modelleri BIS bilgi tabanında!

BIS bilgi tabanına Apple‘a ilişkin olduğu söylenen yeni eserler kaydedildi. Bilmeyenler için BIS yani Hindistan Standartlar Ofisi (Bureau of Indian Standards), eserlerin Hindistan pazarında satışa sunulmadan evvel belli kalite ve güvenlik standartlarını karşıladığını doğrulayan bir kurum. Teknoloji şirketlerinin elektronik eserlerini satışa sunmadan evvel bu kurumdan onay alması gerekiyor.

BIS bilgi tabanına sırasıyla A2898 ve A2899 model numaraları ile kaydedilen aygıtların özellikleri ile ilgili bir bilgi mevcut değil. Sırasıyla iPad Pro ve iPad Air oldukları kestirim ediliyor. Apple, 2022’de yeni iPad modellerini tanıtmadan evvel şu anki üzere BIS data tabanına kaydettirmişti. Bu bağlamda geri sayımın başladığını söyleyebiliriz. Çeşitli kaynaklara nazaran mayıs ayında bir tanıtım gerçekleşecek.

Daha evvel yaşanan sızıntılara nazaran M3 işlemciye yer verecek iPad Pro için 11 inç ve 13 inç biçiminde iki seçenek olacak. Yeni iPad Air ise 10,9 inç ve 12,9 inç ekran boyutlarıyla çıkacak. Böylelikle Air serisi tarihindeki en büyük ekran sunulacak.

Peki siz bu husus hakkında neler düşünüyorsunuz? Yeni iPad modellerinden beklentileriniz neler? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.