yeni-fifa-oyunu-mu-geliyor-gelistiricisi-surpriz-bir-isim-WxPE3QZg.jpg

Yeni FIFA oyunu mu geliyor? Geliştiricisi sürpriz bir isim

EA Games ve FIFA ortasındaki muahedenin sonlanmasının akabinde ikonik futbol serisi FIFA da tarihe karışmıştı. Fakat futbol federasyonu tarafından gelen açıklamada, serinin farklı bir geliştiriciyle devam edeceği belirtildi. Yeni savlar, FIFA serisinin 2K Games tarafından geliştirileceğini ortaya koyuyor.

FIFA 2K oyunu yolda mı?

Oyun dalında ortaya çıkan yeni sızıntılar, FIFA ve 2K Games’in iştirak kurduğunu ortaya koydu. Eski üretimlerden daha kapsamlı olması planlanan bu oyunun, futbol simülasyonu misyonu göreceği söylendi. 2K Games’in NBA ve WWE gibi serilerin imalcisi olduğunu da hatırlatalım.

2K Games’in EA Sports ile nasıl yarışacağı şimdi belgisiz. EA Sports FC 24 ile futbol dünyasında rakipsiz olan şirket, FIFA 2K üzere yeni bir üretimle yüzleşmek zorunda kalabilir.

EA Sports, futbol oyunlarını piyasaya sürmek için 25 yılı aşkın bir müddettir FIFA ile özel bir lisans mutabakatına sahipti. Lakin bu iştirak, FIFA’nın 1 milyar dolarlık lisans ücreti talep etmesi nedeniyle 2023 yılında sona erdi.

Futbol federasyonu ise muahedenin sağlanamaması sonrasında yeni bir ortak arayacağına dair açıklamada bulundu. NBA 2K ve WWE 2K üzere tanınan spor serileriyle bilinen 2K Games, federasyon için ülkü bir ortak üzere görünüyor.

FIFA 2K oyunu, 2026 yılında Kuzey Amerika’da düzenlenecek Dünya Kupası ile eşzamanlı sunulabilir. Bu da yine başlayan serinin Dünya Kupası’yla tanıtılmasına yardımcı olabilir. Lakin her iki taraftan da resmi bir açıklama gelmediğini belirtelim.

Comments are closed.